gamrot oleksiejczuk karta walk ufc 299

Walka Mateusza Gamrota spada, walka Michała Oleksiejczuka awansuje – dziwne zmiany w karcie walk UFC 299

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 stycznia 2024

W ostatnich dniach doszło do kilku zmian w karcie walk gali UFC 299. W wydarzeniu weźmie udział dwóch Polaków.

UFC 299: O’Malley vs. Vera 2 odbędzie się 9 marca w Miami. Main eventem będzie oczywiście rewanżowa potyczka o mistrzowski tytuł kategorii koguciej między Seanem O’Malleyem, a Marlonem Verą.

Karta walk tego wydarzenia jest dopakowana do granic możliwości, a wielu ekspertów otwarcie przyznaje, że UFC 299 na papierze prezentuje się zdecydowanie lepiej niż hucznie zapowiadana jubileuszowa gala UFC 300.

Kibice MMA w Polsce z zainteresowaniem śledzą wszelkie informacje o gali UFC 299, gdyż na wydarzeniu wystąpi dwóch reprezentantów Polski. Do octagonu wejdą Mateusz Gamrot oraz Michał Oleksiejczuk.

Po raz kolejny doszło do zmian w rozpisce gali. O ile wcześniej dodawano kolejne mocne walki, lub przenoszono pojedynki na wcześniejsze wydarzenia, tak teraz pozmieniano kolejność walk. Nastąpiło kilka dziwnych zmian, które sprawiły, że walka Mateusza Gamrota osunęła się w karcie jeszcze niżej.

Na gali UFC 299 odbędzie się łącznie 13 walk i w tej chwili pojedynek Mateusza Gamrota z Rafaelem Dos Anjosem będzie szóstym starciem gali. Oznacza to, że walka „Gamera” z RDA nie tylko jest w karcie wstępnej, lecz przez spadek może wcale nie być promowana medialnie. Gamrot i Dos Anjos mogą nie zostać wystawieni na dzień medialny, konferencję prasową i inne wydarzenia dodatkowo promujące UFC 299.

Zadowolony może być natomiast Michał Oleksiejczuk, którego zestawienie przesunęło się wyżej w karcie walk. „Husarz” zmierzy się z Michelem Pereirą w ostatniej walce karty przedwstępnej. Po tych wszystkich zmianach starcie Oleksiejczuka z Pereirą i walkę Gamrota z Dos Anjosem dzieli zaledwie jedna walka. Między pojedynkami z udziałem Polaków w octagonie zmierzą się Pedro Munhoz i Kyler Phillips.

UFC 299 – karta walk

Karta główna:

Karta wstępna:

Karta przedwstępna:

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments