ilia topuria odrzucił rewanż z alexandrem volkanovskim na ufc 305

Ilia Topuria odrzucił rewanż z Alexandrem Volkanovskim na UFC 305 w Perth

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 maja 2024

Joe Rogan twierdzi, że mistrz kategorii piórkowej Ilia Topuria nie przyjął oferty na rewanżowy pojedynek z Alexandrem Volkanovskim.

Ilia Topuria wywalczył pas mistrzowski dywizji piórkowej nokautując Alexandra Volkanovskiego na gali UFC 298 w lutym. Zapewne gdyby walka potoczyła się inaczej i starcie zakończyłoby się wygraną przez decyzję to o rewanżu mówiono by tuż po pojedynku.

Tymczasem teraz Joe Rogan przekazał, że matchmakerzy organizacji UFC faktycznie planowali takie zestawienie. Do rewanżowego starcia Topurii z Volkanovskim miało dojść 18 sierpnia na gali UFC 305 w australijskim Perth. „El Matador” odrzucił jednak tę propozycję.

Nie wiem, z kim chce stoczyć kolejną walkę. Wygląda jednak na to, że czuje, że jako mistrz ma tutaj decydujące zdanie. Odmówił walki w Perth na UFC 305, miał stoczyć rewanż z Volkanovskim.

Topuria od długiego czasu powtarzał, że wyznaczył sobie konkretne cele. Gruzin chce obronić mistrzowski pas, chciałby także stoczyć superfight z Seanem O’Malleyem. Niewykluczone jednak, że najważniejsze dla Ilii Topurii jest sprowadzenie organizacji UFC do Hiszpanii, o czym wielokrotnie mówił.

Decyzja o stoczeniu walki na gali w Perth nie byłaby zatem Topurii na rękę, po pierwsze nie ma zbyt wielu powodów dla których miałby godzić się na to by Volk walczył o odzyskanie pasa mając za sobą doping kibiców. Po drugie wydaje się jasne, że Ilia powinien budować swoje nazwisko w USA i Europie, a nie w Oceanii czy Azji.

Wiadomo jednak, że organizacja UFC nie będzie w nieskończoność czekać i dostosowywać się do wymagań i pomysłów mistrza. Wszystko może skończyć się tak, że Topuria wejdzie do octagonu jesienią, a jeśli nie zgodzi się na starcie z Volkanovskim to jego rywalem może być Max Holloway.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments