dustin poirier vs benoif saint denis pięciorundowy co-main event ufc 299

Dustin Poirier vs. Benoit Saint Denis – mocarny pięciorundowy co-main event UFC 299!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2024

Dustin Poirier i Benoit Saint Denis zmierzą się 9 marca w co-main evencie gali UFC 299 w Miami. Hitowy pojedynek zawodników kategorii lekkiej został zakontraktowany na pięć rund.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się na temat zestawień na szczycie kategorii lekkiej. Dana White oficjalnie ogłosił, że do walki Dustin Poirier vs. Benoit Saint Denis dojdzie 9 marca na gali UFC 299 w Miami. Zawodnicy zmierzą się w co-main evencie i zgodnie z ich prośbą będzie to pięciorundowe starcie. Szykuje się mocarny bój dwóch zawodników, którzy lubują się w ofensywnych akcjach w stójce.

Dla Dustina Poiriera będzie to powrót do startów po przegranej przez nokaut w walce z Justinem Gaethje. „Diament” przegrał potyczkę o pas BMF i zrobił sobie odpowiedni odpoczynek, a następnie powrócił na matę American Top Team.

Amerykanin w ostatnich siedmiu latach przegrywał wyłącznie w walkach o mistrzowskie pasy. W tym czasie zanotował dziewięć zwycięstw oraz porażki w pojedynkach o pas kategorii lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem oraz Charlesem Oliveirą, a także wspomniane wcześniej starcie o tytuł BMF.

Benoit Saint-Denis zadebiutował w UFC przegraną z Elizeu Zaleskim, jednak teraz może pochwalić się passą pięciu kolejnych zwycięstw. Imponuje fakt, że Francuz wygrał pięć walk z rzędu przed czasem. „Bóg Wojny” w wywiadach mówił, że wielki wpływ na to miała nie tylko ciężka praca na treningach, lecz również mentalne podejście do startów.

Doskonałe zestawienie lekkich odbędzie się 9 marca na UFC 299 w Miami. Walką wieczoru tego wydarzenia będzie rewanżowy pojedynek Seana O’Malleya z Marlonem Verą.

Kto wygra co-main event UFC 299?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments