burns vs maddalena ufc 299 miami

Gilbert Burns vs. Jack Della Maddalena na UFC 299 w Miami

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 grudnia 2023

Matchmakerzy organizacji UFC pracują nad niezwykle interesującym zestawieniem. Gilbert Burns i Jack Della Maddalena mają zmierzyć się w octagonie na UFC 299 w Miami.

Zagraniczne portale informują o tym, że 9 marca 2024 roku na gali UFC 299 w Miami może dojść do bardzo mocnego zestawienia w kategorii półśredniej. Doświadczony 37-letni Gilbert Burns ma się zmierzyć z dziesięć lat młodszym australijskim strikerem Jackiem Della Maddalena.

„Durinho” walczył w ostatnich dwóch latach ze zmiennym szczęściem. Burns przegrał z Khamzatem Chimaevem, następnie pokonał Neila Magny’ego i Jorge Masvidala by pięciorundowej batalii ulec Belalowi Muhammadowi.

Jack Della Maddalena dopiero buduje swoje nazwisko w MMA jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że posiadający włoskie korzenie zawodnik może pochwalić się imponującą serią szesnastu zwycięstw z rzędu. Sześć z tych wygranych miało miejsce w octagonie organizacji UFC.

Pojedynek Gilbert Burns vs. Jack Della Maddalena śmiało można uznać za zderzenie dwóch pokoleń. Jeśli Burns zatrzyma hype train Maddaleny i wygra walkę to Brazylijczyk utrzyma się w topie rankingu kategorii do 77 kilogramów.

Wygrana Australijczyka będzie natomiast oznaczała, że i inni fighterzy będą musieli liczyć się z tym, że młode pokolenie rozpycha się łokciami w czubie dywizji i wkrótce dla starych, doświadczonych graczy może zabraknąć w nim miejsca.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments