bobby green vs paddy pimblett ufc 304

Bobby Green vs Paddy Pimblett starcie efektownie walczących lekkich na UFC 304

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 maja 2024

Na gali UFC 304 dojdzie do starcia dwóch efektownie walczących lekkich. Bobby Green i Paddy Pimblett zmierzą się 27 lipca w Manchesterze.

Matchmakerzy organizacji UFC zrobili ukłon w stronę dwóch zawodników, którzy głośno zabiegali o pojedynek. 27 lipca w Co-op Live Arena w Manchesterze oko w oko staną weteran Bobby Green i gadatliwy Anglik Paddy Pimblett.

Walka Bobby Green vs Paddy Pimblett została zakontraktowana w limicie kategorii lekkiej. „Baddy” zabiegał o starcie z rywalem plasującym się w top 15 rankingu dywizji i taką walkę otrzymał, choć wiele osób spodziewało się, że rywalem Anglika będzie Renato Moicano.

Matchmakerzy podjęli jednak decyzję, że lepiej będzie wysłać na Wyspy Brytyjskie Amerykanina, który lubi wdawać się w słowne wymiany, a ponad to potrafi mocno podkręcić atmosferę podczas face-offu.

29-letni Paddy Pimblett (21-3) legitymuje się serią siedmiu zwycięstw z rzędu, z czego pięć odniósł już w organizacji UFC. Baddy z powodu kontuzji i operacji stoczył tylko jedną walkę w 2023 roku. W grudniu pokonał Tony’ego Fergusona po decyzji sędziów.

37-letni Bobby Green (32-15-1, 1NC) stoczył, aż cztery walki w 2023 roku natomiast w tym roku również zdołał już raz zameldować się w octagonie. „King” na jubileuszowej gali UFC 300 pewnie pokonał Jima Millera. Doświadczenie ewidentnie stoi po stronie Greena, który w UFC walczy od 2013 roku, a wcześniej toczył boje w renomowanej organizacji Strikeforce.

Starcie Bobby Green vs Paddy Pimblett wejdzie w skład głównej karty walk gali UFC 304 w Manchesterze.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments