KSW zawodnicy nowi

Fani wybrali zawodników których chcą zobaczyć w klatce KSW w 2023 roku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 stycznia 2023

Wczoraj federacja KSW na łamach platformy społecznościowej Twitter zadała interesujące pytanie swoim fanom, a ci chętnie włączyli się w dyskusję i wymienili całkiem spore grono ciekawych nazwisk. Jakich zawodników chcą zobaczyć fani w klatce KSW w 2023 roku?

Zadanie jakie rzuciła swoim fanom federacja KSW brzmiało następująco: „Chciałbym zobaczyć… w KSW w 2023 roku. Wpisz nazwiska w komentarzach.” Nie trzeba było długo czekać by fani podchwycili temat i zaczęli wymieniać kolejne nazwiska. Jedni domagali się wzmocnienia konkretnych kategorii wagowych, inni natomiast wymieniali nazwiska fighterów, które po pewnym czasie zaczęły się powtarzać.

Pojawiły się, więc „główne” wybory kibiców KSW. Kogo zatem chcą zobaczyć fani i czyje nazwiska wymieniane były najczęściej?

Marcin Held PFL

Marcin Held

Tyszanin w styczniu będzie świętował 31-urodziny. Wychowanek Bastionu łączący treningi w tyskim klubie z przygotowaniami w ANKOS MMA walczył dla wszystkich najmocniejszych amerykańskich organizacji. Kiedy w 2011 roku w Polsce panował prawdziwy boom na gale KSW, Marcin Held był już wtedy zawodnikiem Bellatora, z którego w 2016 roku trafił do UFC. Przygoda z najlepszą ligą MMA na świecie nie była dla Marcina udana, więc wrócił do startów w Europie by odbudować się w organizacji ACA. Po przerwie od startów w 2020 roku, na początku 2021 roku Held podpisał kontrakt z PFL. Od tamtej pory Marcin stoczył cztery walki w trzeciej amerykańskiej organizacji notując bilans 2-2. Bez wątpienia taki czarodziej parteru jakim jest Marcin Held wzmocniłby dywizję lekką KSW.

Kacper Formela kontrakt

Kacper Formela

Obecność Formeli wśród najczęściej wymienianych zawodników nie może dziwić. Fani MMA lubią pewnych siebie fighterów, którzy wygrywają walki po efektownych nokautach i Kacper jest właśnie tego typu zawodnikiem. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia w ostatnim czasie wygrywał walkę za walką zostawiając w pokonanym boju kolejno: Kamila Łebkowskiego, Edgara DavalosaDamiana FrankiewiczaNicolae HanteęAlexandra Gorschechnika oraz Pedro Nobre. Problemem może być tu fakt, że mocne zagraniczne organizacje mają sporą chrapkę na zatrudnienie Polskiego Machidy. Więcej o ofertach dla Formeli możecie poczytać tutaj. Kacper Formela wolnym zawodnikiem! Wpłynęły dwie oferty z dużych organizacji!

Wśród pozostałych Polaków najczęściej wymienianymi nazwiskami są Sebastian Kotwica, Piotr Strus, Bartosz Fabiński, Piotr Kacprzak, Robert Bryczek i Łukasz Charzewski.

Alistair Overeem KSW

Alistair Overeem

42-letni Alistair Overeem to prawdziwa legenda sportów walki. Ciężko byłoby w kilku słowach opisać dokonania sportowe Holendra jednak chyba najbliższe do podkreślenia klasy Reema jako sportowca będzie przypomnienie, że jest to jeden z niewielu aktywnych weteranów PRIDE FC, który wciąż jest w stanie toczyć boje na najwyższym poziomie. Overeem w trakcie długiej kariery pokonywał takich rywali jak: Oleinik, Pavlovich, Werdum, Hunt, Dos Santos, Struve, Mir, Lesnar, Belfort, Kharitonov, czy Rimbon. Problemem może być jednak pensja Reema, który zapewne zażyczy sobie nie mniej niż 250 tysięcy dolarów. Więcej na ten temat tutaj: Pensja Overeema zbyt wysoka dla KSW? Kto mógłby być rywalem Alistaira?!

fen 34 mlambo udusił magarda

Frans Mlambo

31-letni reprezentant SBG Ireland został bardzo dobrze zapamiętany przez polskich fanów dzięki świetnemu występowi na gali FEN 34 kiedy gilotyną udusił Jonasa Magarda i wygrał pas mistrzowski. Mlambo wygrał osiem z dziewięciu ostatnich walk, a jedyna porażka w tym czasie na gali Bellator 240 ujmy mu nie przynosi. Zawodnik, który ma za sobą starty w organizacjach BAMMA, Brave oraz Bellator z pewnością byłby łakomym kąskiem dla federacji KSW. Na uwagę zasługuje fakt, że po wygraniu trzech walk w jednodniowym turnieju na gali Combate Global w grudniu 2021 roku Frans zrobił sobie roczną przerwę od startów w MMA i nie pojawił się w klatce ani razu w 2022 roku. Byłaby to zatem dobra okazja do tego by nie „wrzucać” Mlambo od razu do walki mistrzowskiej, tylko dać mu jednego lub dwóch rywali by ugruntował swą pozycję w KSW.

W pozostałych zagranicznych zawodników, fani często wymieniali następujące nazwiska: Todd Duffee, Kerim Engizek, Cedric Doumbe, Hector Lombard. Ten ostatni sam ostatnio zgłosił swój akces do startów w KSW, więcej o tym tutaj. Hector Lombard chce walki z gwiazdami XTB KSW 77! „Koleś jest bestią! Nie mogę umrzeć bez walki z taką legendą”

Zostaw ocenę
0
0