Alistair Overeem KSW

Pensja Overeema zbyt wysoka dla KSW? Kto mógłby być rywalem Alistaira?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 grudnia 2022

Jeszcze przed galą KSW 77 w Gliwicach Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji KSW wspominał o tym, że nasiliły się kontakty między przedstawicielami KSW, a obozem Alistaira Overeema. Wydawało się, że wkrótce uda się dopiąć szczegóły jednak Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW nie wydaje się patrzeć na sprawę optymistycznie.

42-letni Alistair Overeem to prawdziwa legenda sportów walki. Ciężko byłoby w kilku słowach opisać dokonania sportowe Holendra jednak chyba najbliższe do podkreślenia klasy Reema jako sportowca będzie przypomnienie, że jest to jeden z niewielu aktywnych weteranów PRIDE FC, który wciąż jest w stanie toczyć boje na najwyższym poziomie.

Nawet jeśli spojrzymy na wyniki Overeema w MMA to zanotowanie czterech zwycięstw w sześciu ostatnich walkach w najlepszej lidze MMA na świecie jest wystarczająco dobrą „laurką”, a jak dodamy do tego wygraną z Badrem Harim w kickbokserskim pojedynku legend na gali Glory Collision 4 to chyba nikt nie ma złudzeń, że Alistair mimo upływu lat wciąż jest w stanie postawić trudne warunki wielu oponentom.

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy federacji KSW w rozmowie z dziennikarzami mma.pl powiedział:

Myślę, że tu nie ma jakichś plotek. Prawda jest taka, że rozmawiamy, ale kwestie finansowe jeszcze są dalekie do tego, aby można było powiedzieć, że Alistair będzie walczył w KSW. W przypadku takich zawodników jesteśmy bardzo elastyczni. Ale to, że będzie jedna walka, to wcale nie znaczy, że będzie dużo taniej.

Wygląda zatem na to, że obóz Overeema życzy sobie odpowiedniego wynagrodzenia, a oferta kontraktowa zaproponowana przez KSW póki co odbiega od lukratywnych umów do jakich przywykł Alistair Overeem. Oczywiście nie można wykluczyć, że federacja pokusi się o złożenie zdecydowanie wyższej oferty tak by zapewnić sobie usługi Overeema w przypadku organizacji kolejnej dużej gali, w której promowaniu zapewne przyda się medialna rozpoznawalność i prestiż związany z nazwiskiem Overeem!

Na sam koniec Wojsław Rysiewski zapytany o to kto mógłby być rywalem Alistaira przytaknąl, że KSW myśli o zorganizowaniu pojedynku Overeem vs. Pudzianowski.

Zostaw ocenę
0
0