arman tsarukyan odpowiedział makhachevowi ufc

Tsarukyan odpowiedział Makhachevowi: „Nie chcesz żebym miał pełne przygotowania”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 kwietnia 2024

Arman Tsarukyan odpowiedział na słowa Islama Makhacheva. Zawodnik, który wywalczył status pretendenta do pasa skontrował wypowiedź mistrza UFC.

Arman Tsarukyan pokonał Charlesa Oliveirę na gali UFC 300. To zwycięstwo zapewniło Ormianinowi przepustkę do walki z Islamem Makhachevem. Jeszcze w trakcie trwania gali w Las Vegas, matchmakerzy UFC złożyli Tsarukyanowi ofertę na pojedynek z Makhachevem na UFC 302.

Obóz Armana odmówił sugerując, że jest to zdecydowanie zbyt mało czasu na odpoczynek i obóz przygotowawczy na pojedynek o pas mistrzowski UFC w kategorii lekkiej.

W jednej z ostatnich wypowiedzi Makhachev odniósł się do tej sytuacji i stwierdził, że spodziewał się tego po Tsarukyanie:

UFC dało mu teraz trzecią albo czwartą, już nie pamiętam, okazję na walkę ze mną, a on odmawia. Wiedziałem jednak, że jeśli Arman pokona Oliveirę, to nigdy nie weźmie tej walki. Dlatego mnie ta decyzja nie dziwi.

Arman Tsarukyan postanowił odbić piłeczkę i skontrował słowa Dagestańczyka. Zawodnik zamieścił wpis na X (dawny twitter), gdzie napisał:

– To kłamstwo. Prawda jest taka, że nie chcesz żebym miał pełne przygotowania bo chcesz mieć nade mną dodatkową przewagę. Drugi raz nie dam ci takiej szansy. Lepiej powiedz kiedy ty stoczyłeś dwie walki w ciągu sześciu tygodni.

Ponieważ Tsarukyan nie zgodził się na pojedynek z Makhachevem, szansę walki o mistrzowski tytuł otrzymał Dustin Poirier, który znokautował Benoita Saint-Denisa na UFC 299.

Walkę Makhachev – Poirier możesz obstawić na stronie legalnego polskiego bukmachera FORTUNA.

Islam Makhachev
VS
Dustin Poirier
1 1.18
2 4.8
1 1.18
2 5
Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments