daniel cormier apeluje conor mcgregor o pas 165 funtów

Daniel Cormier apeluje: „Jeśli UFC otworzy kategorię do 165 funtów to Conor McGregor musi walczyć o pas!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lutego 2024

W ostatnim czasie sporo jest plotek o tym, że UFC otworzy nowe kategorie wagowe. Daniel Cormier odniósł się do tego tematu sugerując, że Conor McGregor powinien walczyć o pas.

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o tym, że organizacja UFC po wielu latach zdecyduje się na otworzenie nowych kategorii wagowych mężczyzn. Wiele spekulacji i zakulisowych informacji powiązanych jest z brakiem ogłoszenia main eventu gali UFC 300. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Szalone plany UFC na walkę wieczoru UFC 300.

Do tego tematu postanowił odnieść się Daniel Cormier, były topowy zawodnik organizacji UFC, który aktualnie pracuje jako komentator gal najlepszej ligi MMA na świecie. Popularny DC w podcaście „Funky and the Champ” powiedział.

– Jeśli faktycznie powstanie kategoria do 165 to o pas musi walczyć Conor McGregor. Otwierasz nową kategorię wagową, więc to musi mieć jakieś znaczenie. Nie możesz mieć dwóch zwykłych gości, którzy jako pierwsi wystąpią w tej dywizji. Posłuchaj to nie wyszło tak jak powinno kiedy UFC otwierało kategorię piórkową kobiet. Natomiast jak wrócimy wspomnieniami do tej walki to o pas na Brooklynie biły się Germaine de Randamie oraz Holly Holm.

W dalszej części wypowiedzi Daniel Cormier podkreślił jak ogromne znaczenie ma poziom medialności i rozpoznawalności nazwiska, które promuje otwarcie nowej kategorii wagowej.

– To nie była dobra walka kobiet. Randamie wygrała, a potem odmówiła walki z Cris Cyborg. No i tak naprawdę nikt nie mówił o tej kategorii wagowej do momentu, w którym Cyborg zdobyła mistrzowski pas. To wszystko zyskało sens właśnie dlatego, że to Cris Cyborg została mistrzynią. Jeśli teraz nie wystawią popularnego nazwiska do walki o tytuł to będziemy mieli powtórkę z rozrywki.

Ben Askren nie zgodził się ze słowami Daniela Cormiera. Funky wyśmiał tę ideę.

– McGregor przegrał chyba z cztery walki z rzędu, to nie ma najmniejszego sensu. Naprawdę jeśli wygrałby z 20 walk to nie miałbym problemu z takim zestawieniem. W tym momencie to niech mu zrobią jakiś nowy pas BMF. Nie wiem może być to pas IMF, dla 'Irlandzkiego Skurwiela’.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments