walka wieczoru gali ufc 300 będzie totalnym zaskoczeniem

Szalone plany UFC na walkę wieczoru UFC 300 – Dana White zwali fanów z nóg wielkim ogłoszeniem

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 stycznia 2024

W ostatnich dniach do sieci trafiły informacje sugerujące, że organizacja UFC ma szalone plany wobec main eventu gali UFC 300. Dana White ma wkrótce wydać wielkie ogłoszenie.

Od wielu miesięcy mówiło się o tym, że walką wieczoru gali UFC 300 może być pojedynek Conora McGregora z Michaelem Chandlerem. Później jednak w sieci pojawiła się fala krytyki zarówno ze strony fanów jak i ekspertów.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że na tak wielkim, jubileuszowym wydarzeniu main eventem powinien być pojedynek o pas mistrzowski. Kiedy do rozpiski dodano starcia o pas BMF, oraz walkę Chinek o tytuł dywizji słomkowej sytuacja odrobinę się uspokoiła.

Fani wciąż jednak zadają pytanie kto miałby wystąpić w walce wieczoru UFC 300. Według najnowszych przecieków organizacja UFC może zupełnie zaskoczyć sympatyków MMA na całym świecie. Dana White ma szykować ogłoszenie, które zwali fanów MMA z nóg!

Walka Conora McGregora z Michaelem Chandlerem faktycznie może zostać main eventem jednak by wpisać się w „mistrzowskie” oczekiwania miałaby się ona odbyć w nowej kategorii wagowej do 165 funtów. Oznaczałoby to zamknięcie kategorii do 170 funtów (aktualna półśrednia) i otworzenie kolejnej dywizji, do 175 funtów.

W takim wypadku nie tylko zaanonsowano by main event UFC 300, lecz także otworzenie dwóch nowych dywizji, przy zamknięciu jednej starej. Koniec końców oznaczałoby to, że liczba kategorii wagowych w organizacji UFC wzrosłaby o jedną dywizję.

Temat podłapało wiele zagranicznych branżowych portali i niewykluczone, że mogła to być celowo wypuszczona plotka przez któregoś z pracowników UFC tak, aby zbadać reakcję „rynku”. Wiadomo, że otworzenie kolejnych kategorii mogłoby pozytywnie wpłynąć na przyszłe rozpiski, które mogły by być bardziej dopakowane mistrzami.

Co ciekawe w ubiegłym roku w artykule na naszym portalu proponowaliśmy zwiększenie ilości kategorii wagowych w UFC i nawet sugerowaliśmy wymienione dziś dywizje do 165 i 175 funtów. Wspomniany artykuł znajdziecie tutaj – Kategorie wagowe w MMA.

Czy podoba ci się pomysł z otworzeniem nowych kategorii wagowych?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
4
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments