ufc podpisuje ugodę w pozwie antymonopolowym i zapłaci 335 milionów dolarów kary

UFC podpisuje ugodę w pozwie antymonopolowym i musi zapłacić 335 milionów dolarów!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 20 marca 2024

TKO Group spółka zarządzająca UFC dogadała szczegóły ugody. W konsekwencji organizacja UFC uniknie rozprawy sądowej i musi zapłacić ogromną kwotę 335 milionów dolarów.

Od długiego czasu było wiadomo, że przeciwko organizacji UFC złożono dwa oddzielne pozwy. Do tej pory pracownicy TKO Group, holdingu który jest właścicielem UFC byli niezwykle oszczędni w komentowaniu tego tematu. Raz pojawiła się informacja, o tym że zarówno w spółce matce jak i w najlepszej organizacji MMA na świecie wszyscy są przekonani o tym, że UFC uniknie długiej i niepotrzebnej rozprawy sądowej.

Dwa tygodnie wstecz na światło dziennie wypłynęła informacja o tym, że trzynastu kluczowych świadków wśród których były tak znane nazwiska jak Chael Sonnen, Michael Bisping, Michael Chandler nie zostało dopuszczonych przez sędziego Richarda Bouleware’a do zeznawanie w obronie organizacji UFC.

Przedstawiciele oskarżycieli uznali bowiem, że trzynaście nazwisk zawodników zostało włączonych do sprawy ze strony UFC zbyt późno, co uniemożliwiło prawnikom grupy składającej pozew zbiorowy odpowiednie przygotowanie się do sprawy.

Wszystko to sprawiło, że dziś spółka TKO Group ogłosiła wypracowanie szczegółów ugody z osobami, które składały dwa oddzielne pozwy grupowe. Teraz UFC musi zapłacić łącznie 335 milionów dolarów, które będą wypłacane w ratach przez określony czas. Dokładne szczegóły mają zostać dogadane na dniach, a następnie złożone w sądzie. Jeśli sędzia Bouleware nie będzie widział żadnych uchybień w dokumentach to szybko je parafuje.

Andrew Schlaimer dyrektor biura finansowego TKO Group przekazał, że choć spółka szykowała się do obrony w sądzie jej przedstawiciele w tym samym czasie wyznaczyli oddzielny zespół do prowadzenia prywatnych negocjacji i mediacji z grupą 1200 zawodników, którzy oskarżali UFC o monopolizację rynku.

Zostaw ocenę
2
4
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ariel Uwarów
3 miesięcy temu

Co to są za czasy? Jaki pozew o monopol. Ktoś coś robi i robi to lepiej niż inni i ma się tym dzielić żeby ktoś gorszy mógł zarabiać na czyjejś ciężkiej pracy? To samo z Apple!!! Ich patenty, ich praca i technologie a leniwe gnoje podają ich do sądu. PO co w takim razie jest urząd patentowy jak każdy patent będzie można zaskarżyć o monopol. Jesteście chorzy na lewactwo