Joilton Lutterabach były mistrz FEN zadebiutuje w UFC walką z Sharą

Były mistrz FEN i były rywal Dricusa w KSW zadebiutuje w UFC walką z Sharą Magomedovem!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 maja 2024

Matchmakerzy organizacji UFC znaleźli rywala dla Sharabutdina Magomedova. W Rijadzie rywalem Shary będzie Joilton Lutterbach, były mistrz FEN i uczestnik gal KSW, PFL i GLORY.

Dagestańczyk od dłuższego czasu był łączony ze startem na jednej z gal UFC na bliskim wschodzie. Ostatecznie nie padło na Abu Dhabi tylko na event, który odbędzie się 22 czerwca w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Sharabutdin Magomedov (12-0) wejdzie ponownie do octagonu by zmierzyć się z niezwykle doświadczonym rywalem. Shara Bullet stanie oko w oko z Joiltonem Lutterbachem, byłym mistrzem organizacji FEN, a zarazem byłym zawodnikiem takich federacji jak KSW, PFL, GLORY czy Cage Warriors.

Warto od razu nadmienić, że informację o tym pojedynku potwierdziła organizacja RFA, na której gali miał wystąpić pochodzący z Brazylii fighter. „Peregrino” miał stoczyć bokserski pojedynek z Adrianem Błeszyńskim jednak w związku z przejściem do UFC organizacja RFA musiała znaleźć „Aresowi” nowego rywala.

Joliton ma w dorobku masę tytułów mistrzowskich wielu światowych organizacji i jeśli nie podpali się w walce z Dagestańczykiem to może sprawić sporą niespodziankę.

Należy wspomnieć, że Lutterbach był ostatnim rywalem Dricusa du Plessisa w KSW. Nowy nabytek UFC przegrał w pierwszej rundzie przez nokaut na gali KSW 50 w Londynie.

Kto wygra walkę Magomedov vs Lutterbach?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments