mamed khalidov ujawnił ile zarobił za pierwszą walkę o pas ksw

Mamed Khalidov ujawnił ile zarobił za pierwszą walkę o pas KSW

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 20 maja 2024

Mamed Khalidov to żywa legenda federacji KSW. Były mistrz kategorii średniej znany jest z udziału w kasowych pojedynkach. Khalidov nie zarabiał jednak wiele na początku kariery.

Mamed Khalidov walczy zawodowo w MMA od dwudziestu lat. Pochodzący z Czeczenii zawodnik po przyjeździe do Polski podbił nie tylko naszą rodzimą scenę MMA, lecz w szczycie formy stał się jedną z największych europejskich gwiazd tego sportu.

Zawodnik Arrachionu Olsztyn jest związany z federacją KSW od 2007 roku. Za swój pierwszy występ w ringu KSW otrzymał 4000 złotych. W rozmowie z Arturem Mazurem w wydaniu online programu Klatka po klatce, Mamed ujawnił ile zarobił za pierwszą walkę o pas.

– Po trzech latach w KSW, od 2007 do 2010 roku, gdzie zawalczyłem po raz pierwszy o pas, z Acacio, dostałem ogromne dziesięć tysięcy złotych. Godnie zarabiać zacząłem po sześciu, siedmiu latach. Po ośmiu latach, żeby już żyć z tego normalnie.

Khalidov w pierwszym mistrzowskim starciu na KSW 11 mierzył się z Danielem Acacio. Mamed szybko znokautował rywala i za te zwycięstwo zarobił 10 tysięcy złotych. Jak sam przyznał większe pieniądze przyszły dopiero w kolejnych latach kariery.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DON
25 dni temu

Dobre i 10 tys zl, w tamtych czasach to byl pieniadz.