nowy termin walki fury vs usyk 18 maja klauzula 10 milionów

Nowa data walki Fury vs. Usyk potwierdzona! Specjalna klauzula 10 milionów dolarów dodana do kontraktów!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 04 lutego 2024

Turki Alalshikh potwierdził nową datę przełożonej walki Tysona Fury z Oleksandrem Usykiem. Pojedynek Fury vs. Usyk odbędzie się 18 maja.

Fani pięściarstwa z niepokojem obserwowali rozwój sytuacji po tym jak Tyson Fury doznał głębokiego rozcięcia i odwołano planowane na 17 lutego starcie z Oleksandrem Usykiem.

Turki Alalshikh przedstawiciel szejków i królewski doradca szybko stonował całe zamieszanie wyznaczając nową datę pojedynku. Zarówno Tyson Fury jak Oleksandr Usyk przystali na zaproponowane warunki. Alalshikh ogłosił nowy termin w specjalnym wydaniu programu MMA Hour, w którym dziennikarz Ariel Helwani zorganizował spotkanie online między dwoma teamami.

Termin walki został przełożony na 18 maja, zatem starcie odbędzie się niemal równe trzy miesiące później. Do kontraktów zawodników dodana zostanie specjalna klauzula opiewająca na 10 milionów dolarów.

Jeśli którykolwiek z zawodników wycofa się lub nie będzie w stanie wejść do ringu 18 maja to będzie musiał zrzec się 10 milionów dolarów z pensji.

Ponad to Alalshikh zapowiedział, że jeśli Fury nie będzie gotowy do pojedynku to Usyk będzie miał prawo wyboru dowolnego rywala. Jeśli jednak to Ukrainiec z jakiegoś powodu nie będzie mógł bić się z „Gypsy Kingiem” to wtedy oponentem Tysona zostanie Anthony Joshua.

Oczywiście wiele może się zmienić po marcowym pojedynku Joshuy z Francisem Ngannou, bo jeśli to ten drugi wygra to pewnie szejkowie po raz kolejny będą musieli zmodyfikować swoje plany.

Zostaw ocenę
3
1
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
5 miesięcy temu

Takie walki przyciągną tłumy a w czasie też swoje zarobią reklama dźwignią handlu