khabib nurmagomedov wróci do octagonu superfight leon edwards

Khabib Nurmagomedov wróci do octagonu UFC na wielki superfight?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 stycznia 2024

Chael Sonnen zasiał ziarenko nadziei dla wszystkich fanów Khabiba Nurmagomedova. Amerykanin powołał się na słowa Javiera Mendeza, który przyznał, że Khabib trenuje pod jego okiem.

Dana White, dyrektor organizacji UFC od długiego czasu zapowiadał superfight, do którego ma dojść na gali UFC 300. White sugerował, że ma to być wielkie starcie, które zachwyci wszystkich.

Chael Sonnen wziął pod uwagę zarówno wypowiedź White’a jak i słowa Javiera Mendeza, założyciela i głównego trenera American Kickboxing Academy.

Sonnen zwrócił uwagę na ton wypowiedzi Mendeza, który zasugerował, że Khabib Nurmagonedov zawsze jest dość aktywny i trenuje na własną rękę jednak trenuje pod okiem głównego coacha AKA wtedy, kiedy szykuje się do walki.

Zdaniem Sonnena to właśnie możliwość ściągnięcia Khabiba z emerytury sprawiła, że nie ogłoszono jeszcze walki Leon Edwards vs. Belal Muhammad. Amerykanin, który pracuje jako analityk podczas gal UFC uważa, że Belal jest opcją rezerwową natomiast to właśnie podpisanie kontraktów na walkę Edwards vs. Nurmagomedov jest priorytetem.

Sonnen twierdzi, że Dana White i Hunter Campbell pracowali nad ściągnięciem Georgesa St. Pierre’a. Były mistrz dopiero przed miesiącem wznowił treningi po kontuzji barku i póki co głównie skupia się na rehabilitacji i przywróceniu pełnego zakresu ruchów, a także delikatnym tarczowaniu by nie stracić całkowicie kondycji.

Ponieważ nie udało się ściągnąć GSP organizacja podjęła kroki by Khabib Nurmagomedov wrócił do octagonu UFC na superfight z Leonem Edwardsem na gali UFC 300. Oczywiście są to na ten moment sugestie Sonnena podparte wypowiedziami Mendeza oraz pracowników organizacji UFC.

Sonnen w swych analizach nie wziął jednak pod uwagę ramadanu, który mógłby się okazać sporą przeszkodą w odpowiednim przygotowaniu do jubileuszowej gali. Ponad to należy pamiętać o obietnicy jaką Khabib złożył matce. Niepokonany Dagestańczyk obiecał, że skończy zawodowe starty, tak aby nie doznać żadnego poważniejszego urazu i by skupić się na opiece nad rodziną.

Czy twoim zdaniem Khabib powróci z emerytury na walkę z Leonem Edwardsem?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
2
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments