islam makhachev domaga się superfightu

Islam Makhachev domaga się superfightu: 'Leon Edwards musi być następny’ [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 grudnia 2023

Islam Makhachev pojawił się na gali UFC 296 w Las Vegas. Dagestańczyk został zapytany po wydarzeniu o walkę wieczoru. Jak Makhachev skomentował przebieg mistrzowskiego starcia?

Islam Makhachev to aktualny mistrz organizacji UFC w kategorii lekkiej. Dana White oraz matchmakerzy chcą by Makhachev stanął do obrony mistrzowskiego pasa w pojedynku z Charlesem Oliveirą natomiast Dagestańczyk nie jest zbytnio chętny na ten rewanż.

Pytany w ostatnim czasie o odpowiedniego rywala Makhachev wymieniał głównie nazwisko Justina Gaethje, czyli posiadacza pasa BMF. Islam cały czas przebąkiwał również o chęci przejścia do dywizji wyżej na superfight z mistrzem kategorii półśredniej.

Makhachev pojawił się na gali UFC 296, gdzie stanął w narożniku Tagira Ulanbekova. Islam został złapany na backstage’u po gali i zapytany o to co sądzi o walce Edwards vs. Covington. Oto co odpowiedział Makhachev, który domaga się superfightu.

– Leon Edwards musi być następny. Ta walka to było czyste gówno. Musimy zmienić mistrza.

Zobaczymy jak organizacja UFC odniesie się do tych słów Makhacheva. Wcześniej Dana White mówił o tym, że jeśli Islam będzie bronił pasa kategorii lekkiej przez cały kolejny rok to dostanie szansę na pojedynek z mistrzem wyższej dywizji.

Ewentualne przejście Makhacheva do wyższej kategorii może blokować fakt, że w kategorii do 77 kilogramów jest aktualnie dwóch pretendentów, którzy już w tej chwili mogliby stoczyć mistrzowski pojedynek. Mowa tu o Belalu Muhammadzie i Shavkacie Rakhmonovie.

Warto także pamiętać o tym, że sam Leon Edwards powiedział, że po wygranej nad Covingtonem może obrać na celownik wybranego walki Strickland vs. Du Plessis. Oznaczałoby to zatem, że posiadający jamajskie korzenie Anglik także nosi się z zamiarami opuszczenia swojej kategorii na rzecz superfightu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments