arkadiusz wrzosek przed ksw 90 mocny rywal

Arkadiusz Wrzosek przed KSW 90: „Mocny rywal, jak miał 23 lata to walczył z Darko Stosiciem” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 listopada 2023

Arkadiusz Wrzosek udzielił wywiadu naszemu reporterowi Jarkowi Świątkowi. Zawodnik Uniq Fight Club skomentował ogłoszenie walki wieczoru gali KSW 90. 20 stycznia na warszawskim Torwarze Wrzosek zmierzy się z Ivanem Vitasoviciem.

Federacja KSW ogłosiła w ostatnich dniach walkę wieczoru gali KSW 90. 20 stycznia na Torwarze w Warszawie zmierzą się Arkadiusz Wrzosek i Ivan Vitasović. Z tej okazji Jaru Świątek wybrał się do Uniq Fight Club, żeby porozmawiać z Arkiem na temat tego zestawienia.

Arkadiusz Wrzosek przyznał, że nawet po ogłoszeniu kontuzji Artura Szpilki był pomysł na to, żeby zawodnik z Warszawy walczył na gali KSW 89 w Gliwicach. Organizacja KSW szybko jednak zmieniła plany wobec kickboksera po tym jak udało się zaklepać termin na styczniową galę na Torwarze.

W trakcie rozmowy z Jarem, Arek Wrzosek odniósł się zarówno do walki Ivana Vitasovicia z Michałem Andryszakiem jak i do dawnych pojedynków Chorwata z innymi zawodnikami znanymi z klatki KSW.

Arkadiusz Wrzosek przed KSW 90 w Warszawie

„Michał Andryszak go tłamsił bardzo mocno zapaśniczo, w zasadzie całą walkę. W trzeciej rundzie Michał przyjął od Ivana dwa łokcie z dołu, chyba to było w żółwiu. Te dwa łokcie zmieniły obraz tej walki. Michał się wypompował, a Ivan go później dobijał na siatce i w parterze i wygrał.”

„Na papierze na pewno najmocniejszy rywal jeśli mówimy o MMA. Natomiast w moich wcześniejszych walkach na dany moment, na tamtą chwilę też miałem najmocniejszych rywali. On cały czas trenuje MMA, robi parter, zapasy, ale tak jak wspomniałeś skupia się na tym, żeby bić się w stójce. Nie podejmowałem decyzji o przyjęciu walki sam. Moi trenerzy obejrzeli jego walki, powiedzieli żebym przyjął ofertę, więc najwyraźniej uznali, ze to dla mnie dobry rywal.”

Mistrz FNC bił się z Darko Stosiciem, Viktorem Pestą, Olim Thompsonem oraz Michałem Andryszakiem. Oto co Arkadiusz Wrzosek powiedział na temat tego, że Ivan Vitasović walczył już z czterema zawodnikami, którzy mieli okazję walczyć w federacji KSW.

„Puściłem sobie te jego walki, tak przeleciałem wzrokiem. On ma 31 lat, jak miał 23 lata to walczył z Darko Stosiciem. Starych walk nie było sensu oglądać. To jest teraz w ogóle inny zawodnik. Dlatego brałem pod uwagę jego walkę z Olim Thompsonem i wiadomo walkę z Michałem oglądałem. Ogółem braliśmy pod uwagę tylko jego ostatnie walki.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments