Antonio Bigfoot Silva zakończył karierę po… JEDENASTEJ porażce z rzędu!

S
0
Opublikowano: 11 czerwca 2023

Choć wielu nawoływało o to już od dawna, to dopiero minionej nocy Antonio Silva zakończył zawodową karierę. Popularny „Bigfoot” do ostatnich pojedynków ewidentnie wychodził wyłącznie po wypłatę.

Antonio Silva zasłynął za Oceanem walcząc w nieistniejącej już organizacji Strikeforce. Choć przegrał z Fabricio Werdumem, zdołał później pokonywać takich wojowników, jak Andrei Arlovski, czy Fedor Emelianenko. Popularny „Bigfoot” dotarł też do półfinału Grand Prix w królewskiej kategorii wagowej, gdzie skończył go Daniel Cormier.

Po wykupieniu Strikeforce przez UFC Brazylijczyk dołączył do dywizji ciężkiej federacji Dany White’a. W 2013 roku otrzymał nawet title shota, ale Cain Velasquez rozprawił się z nim szybko i brutalnie, nokautując w zaledwie 81 sekund.

Od tamtej pory, a więc w 10 lat, „Bigfoot” stoczył 16 pojedynków w przeróżnych dyscyplinach. Co ważne zwyciężył tylko raz z Soą Paleleiem. Brazylijczyk z UFC pożegnał się w 2016 roku i kolejne we wszystkich następnych walkach kończył na deskach przed czasem. Pomimo zapowiadanego w grudniu zakończenia kariery, to nastąpiło dopiero wczoraj. Po przegranej przez decyzję z Salimem El Oussaidim.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments