Dyrektor sportowy KSW o kontraktach Przybysza i janikowskiego

Wojsław Rysiewski o kontraktach Przybysza i Janikowskiego: „Każda strona wyłoży swoje karty…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 lipca 2023

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy federacji KSW udzielił wywiadu Maciejowi Turskiemu. Rozmowę opublikowano na łamach Kanału Sportowego, a jednym z ciekawszych tematów dyskusji były kontrakty Sebastiana Przybysza i Damiana Janikowskiego.

Sebastian Przybysz w co-main evencie gali KSW 84 uśpił Islama Djabrailova. Reprezentant Mighty Bulls wprawił w ekstazę publiczność w Gdyni. Doskonały zawodnik powiedział po walce, że jego kontrakt wkrótce dobiegnie końca.

Damian Janikowski po wyrównanej i ciężkiej walce pokonał Cezariusza Kęsika. Damian już przed pojedynkiem wspominał, że jest to ostatnia walka w jego kontrakcie z federacją KSW. Janikowski zatem zwycięstwem na KSW 84 wypełnił kontrakt z KSW.

Wojsław Rysiewski na temat kontraktów

Jak do tej sytuacji odniósł się Wojsław Rysiewski? Dyrektor sportowy skomentował sytuację kontraktową Przybysza i Janikowskiego w rozmowie z Maciejem Turskim, komentatorem gal KSW, a zarazem dziennikarzem Kanału Sportowego.

Najpierw Rysiewski wypowiedział się na temat zbliżającej się do końca umowy z Sebastianem Przybyszem:

„Normalnie, biznesowo usiądziemy z Sebastianem, Arturem i pewnie z Karolem, każda strona wyłoży swoje karty i będziemy szukać kompromisu. Myślę, że na pewno będziemy chcieli zatrzymać Sebastiana, jest to świetny zawodnik. Wydaje mi się, że też zaczyna łapać wiatr w żagle i medialnie stoją za nim kibice, ludzie już go kojarzą, chcą oglądać jego walki. Walczy super-efektownie także na pewno jest w dobrej pozycji do negocjacji kontraktowych. „

Następnie dyrektor sportowy KSW skomentował fakt, że Damian Janikowski wypełnił kontrakt z federacją. W tym wypadku Rysiewski był oszczędny w słowach jak chodzi o sytuację kontraktową zapaśnika i skupił się na przebiegu walki Damiana z Cezariuszem Kęsikiem:

„Skończył mu się kontrakt. Pojawiają się głosy, że to mógł być najlepszy występ Damiana w jego karierze i wydaje mi się, że jest coś w tym. Nie da się ukryć, że zwycięstwo nad takim zawodnikiem jak Kęsik jest imponujące. Na pewno zanotuje awans w rankingu.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments