Damian Janikowski pokonał Cezariusza Kęsika KSW 84

KSW 84: Damian Janikowski pokonał Kęsika po ciężkiej walce!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 lipca 2023

W ósmej walce gali KSW 84 w Gdyni zmierzyli się Cezariusz Kęsik i Damian Janikowski. Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii średniej. Jaki był wynik walki Kęsik vs. Janikowski?

Były mistrz organizacji TFL nie ma ostatnio najlepszej passy w federacji KSW. W ostatnich czterech walkach Cezariusz Kęsik zapisał na swoim koncie wyłącznie jedną wygraną w pojedynku z Marcinem Krakowiakiem. Szczególnie bolesna dla Kęsika była porażka z Tomaszem Romanowskim przez nokaut w pierwszej rundzie.

Damian Janikowski także walczył ostatnio ze zmiennym szczęściem jednak jego wyniki są zdecydowanie lepsze od tych osiąganych przez Kęsika. Ostatni zawodowy występ „Damiano” zaliczył poza KSW kiedy na gali High League pokonał na punkty Mateusza „Don Diego” Kubiszyna.

KSW 84: Kęsik vs. Janikowski – relacja, wynik walki

Mocny początek z obu stron. Cios za cios w krótkim dystansie. Soczyste low kicki w wykonaniu obu fighterów. Kęsik trafia na korpus i na głowę. Janikowski odpowiada kopnięciami. Cezariusz Kęsik pracuje technicznie, lżejszymi ciosami. Damian wkłada w ataki więcej sił. Mocno poszedł ciosami Janikowski jednak zabrakło celności i dystansu. Obaj zawodnicy wyprowadzają niskie kopnięcia i mają już zaczerwienione nogi wykroczne. Damian trafia na korpus oponenta, następnie wycina nogę Kęsika. Janikowski pracuje z góry. Wydaje się, że medalista olimpijski w zapasach zrobił wystarczająco dużo by zgarnąć pierwszą rundę na kartach sędziowskich.

Niestety w drugiej odsłonie Janikowski przypadkowo włożył palec w oko Kęsika. Sędzia Łukasz Bosacki wezwał lekarza do klatki. Wznawiamy walkę. Tuż po wznowieniu Janikowski trafia mocnym kopnięciem na nogę wykroczną Kęsika. Cezariusz odpowiada tym samym, a następnie wchodzi serią lewy-prawy. Wymiana ciosów w krótkim dystansie. Damian Janikowski wykorzystuje fenomenalne umiejętności zapaśnicze i obala Kęsika! Cezariusz wstaje jednak Damian ponownie idzie w nogi i obala! Zawodnicy na moment wracają do stójki pod siatką jednak Janikowski pięknie rzuca rywalem o matę. Niebywały zwrot akcji! Kęsik nie tylko wstaje, ale też trafia ciosami. Damian wygląda na zmęczonego i przyjmuje uderzenia jednak niczym zaprogramowany ponownie idzie w klincz i po nogi rywala. Pod koniec odsłony Janikowski ponownie przenosi walkę na matę jednak Kęsik natychmiast wypuszcza ciosy łokciami z pleców.

Kęsik rozpoczyna od middle kicka. Janikowski odpowiada high kickiem. Cezariusz Kęsik idzie do przodu, wyprowadza kolejne ciosy. Obaj zawodnicy są już potwornie zmęczeni. Kęsik markuje sprowadzenie by rzucić mocnym prawym. Klincz i zawodnicy ponownie wymieniają ciosy na środku klatki. Janikowski świetnym kopnięciem wycina Kęsika. Cezariusz szybko wraca do stójki jednak Damian obala i przenosi walkę na matę. Polski Czołg wraca do stójki pod siatką. Janikowski ponownie sprowadza, Kęsik robi co może aby wstać jednak Damian wykorzystuje okazję, zastawia nogę i rzuca rywalem przez biodro. Janikowski kończy walkę mocnymi ciosami oraz kolanem na głowę Kęsika.

Damian Janikowski pok. Cezariusza Kęsika po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments