szef ksw o pięciorundowych walkach bez rangi mistrzowskiej

Szef KSW o pięciorundowych walkach bez rangi mistrzowskiej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 maja 2024

Maciej Kawulski szef federacji KSW wypowiedział się na temat wprowadzenia pięciorundowych walk, które nie byłyby starciami rangi mistrzowskiej.

Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa promująca zbliżającą się galę XTB KSW 94. W trakcie konferencji na pytania dziennikarzy i kibiców odpowiadali zarówno uczestnicy sobotniego wydarzenia jak i właściciele federacji.

Jeden z kibiców zapytał szefów KSW o to czy planowane jest wprowadzenie pięciorundowych walk, które nie miałyby rangi mistrzowskiej. Chodzi tutaj o main eventy wydarzeń, lub np. co-main eventy w których wysoko notowani zawodnicy mierzyliby się w walce o status pretendenta do pasa.

Maciej Kawulski, szef KSW szybko odpowiedział na pytanie kibica.

– Jeśli chodzi o pięć po pięć poza walkami mistrzowskimi, to analizujemy wszystkie możliwości i z czasem będziemy myśleć o tym, natomiast do tego tanga trzeba też dwóch zawodników, którzy są w stanie nie walcząc o trofeum być zmobilizowani do walki na długi dystansie. To jest kompletnie inna polityka przygotowań. Myślę, że nie zawsze potrzebna.

Łatwo można zatem wywnioskować, że wiele tutaj zależałoby od samego zestawienia, a być może nawet i kategorii wagowej, w której taka walka miałaby się odbyć. Na ten moment natomiast nie wydaje się by właściciele KSW byli pozytywnie nastawieni do wprowadzenia takiej zmiany.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments