oleksandr usyk pokonał tysona fury po kapitalnej walce

Oleksandr Usyk pokonał Tysona Fury po kapitalnej walce! Usyk królem kategorii ciężkiej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 maja 2024

Oleksandr Usyk pokonał Tysona Fury po decyzji sędziów. Walka Usyk vs Fury trwała pełen dystans dwunastu rund. Usyk został niekwestionowanym mistrzem.

Walka Fury vs Usyk była zapowiadana od wielu miesięcy. Pierwotnie pojedynek unifikujący mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej miał się odbyć w lutym. Niestety Anglik doznał kontuzji na treningu i walka została przełożona na maj.

Finalnie zawodnicy stanęli naprzeciw siebie w ringu w Rijadzie dziś wieczorem. Bukmacherzy nie mieli wyraźnego faworyta w walce Tyson FuryOleksandr Usyk. Kursy były bardzo zbliżone co zapowiadało ogromne emocje.

Oleksandr Usyk pokonał Tysona Fury

Tyson Fury rozpoczął dobrze pojedynek i nie dawał się trafiać na początku pierwszej rundy. Później jednak Anglik rozpoczął swoją grę zawiesił się na linach i zaczął machać do publiki. Następnie przyjął mocny lewy wyprowadzony przez Usyka. Fury kontynuował zabawę w ringu i przyjął kolejne uderzenie.

Usyk wszedł z kombinacją prawy-lewy. Dwa dobre ciosy Ukraińca na tułów Fury’ego. Usyk narzuca tempo i stara się zamknąć Tysona w narożniku. Fury próbuje ataku podbródkowym jednak mocno przestrzelił. Dobry lewy prosty Fury’ego. Oleksandr Usyk dwukrotnie trafia na korpus rywala. Fury odpowiada uderzeniami na tułów i trafia w głowę. Usyk odpowiada lewym. Fury atakuje potężnym prawym pod lewy łokieć Usyka.

Usyk świetnie trafia i szuka swoich szans by jak najczęściej sprawiać problemy Anglikowi. Fury rozpoczyna grę w klinczu i stara się w ten sposób zmęczyć Ukraińca. Świetna akcja prawy, lewy w wykonaniu Usyka.

Tyson Fury celuje w korpus rywala. Król Cyganów ewidentnie chce odebrać oddech rywalowi. Usyk jednak ponownie trafia w głowę oponenta. Dobra kombinacja Anglika. Usyk odgryza się dobrą serią. Dobra runda jednak w pewnym momencie doszło do zderzenia głowami. Po tym nastąpił słabszy fragment Oleksandra Usyka, który jednak miał dobrą końcówkę rundy.

Fury trafia serią prawy, prawy-lewy. Oleksandr Usyk odgryza się przeciwnikowi. Świetna bitka w ringu. Anglik trafia na tułów rywala. Fury trafia poniżej pasa! Tyson Fury zaczyna się rozkręcać i coraz częściej wyprowadza celne i szybsze ciosy.

Usyk goni za Furym po ringu. Anglik jednak cwanie schodzi do tyłu i na boki. Ukrainiec trafia w nos przeciwnika. Tyson Fury trafia mocnym podbródkowym. Kolejny dobry prawy Anglika. Fury poprawia i Usyk jest w wielkich tarapatach. Pod koniec odsłony Fury przytrzymał się lin, a następnie zaskoczył Usyka dwoma szybkimi ciosami.

Tyson Fury sprytnie wykorzystuje przewagę warunków fizycznych. Znaczna przewaga Króla Cyganów, który trafia Usyka potężnym prawym podbródkowym. Długi lewy Usyka w odpowiedzi. Pod koniec rundy Oleksandr Usyk trafił dwoma lewymi sierpowymi.

Usyk rozpoczął ósmą rundę od szybkiej serii. Fury odpowiada atakami na korpus przeciwnika. Fury trafia jednak Usyk odgryza się dobrą kombinacją. Głowa Anglika odskoczyła do tyłu po mocnych uderzeniach rywala. Ukrainiec atakuje prawym na dół i lewym sierpowym na górę, ten cios sięgnął głowy rywala. Ponownie trafia Usyk.

Dobra seria Usyka, który stara się bardziej rozbić nos przeciwnika. Oleksandr trafia podwójnym lewym. Fury stara się odpowiedzieć ciosami jednak wyraźnie przeszkadza mu krwawiący nos. Fury trafia na korpus rywala. Niebywała seria ciosów Usyka, Fury nie pada na deski, tańczy na nogach, zatacza się i odbija się od lin. Tyson chce kontynuować walkę jednak sędzia liczy. Koniec rundy.

Oleksandr Usyk stara się wykorzystać moment słabości przeciwnika. Usyk zamyka Fury’ego w narożniku, trafia lewym, ponawia prawym. Anglik atakuje prostymi. Oleksandr Usyk odpowiada potężnym prawym. Kolejny atak Ukraińca. Usyk buduje przewagę.

Usyk wjeżdża w Fury’ego z ciosami na samym początku jedenastej rundy. Rozjuszony Ukrainiec trafia lewym sierpowym. Fury przyjmuje mocne ciosy w narożniku. Tyson trafia uderzeniami w korpus przeciwnika. Mocne uderzenie Fury’ego po którym Usyk lekko się zaśmiał. Dwa mocne ciosy Usyka. Na koniec rundy Usyk trafia solidnym lewym.

Bardzo dobra akcja Usyka, który trafił lewym oherhandem. Fury odgryza się prostym. To Oleksandr Usyk jednak nadaje tempo pojedynku w ostatnich rundach. Ukrainiec zagonił rywala do narożnika. Prawy i lewy sierpowy ze strony Usyka. Fury odpowiada dwoma uderzeniami. Oleksandr Usyk trafia mocnym prawym. Zderzenie głowami. Szybkie wznowienie walki. Kolejny dobry prawy i lewy Usyka. Usyk wygrywa kapitalną walkę i zostaje królem kategorii ciężkiej.

Oleksandr Usyk pokonał Tysona Fury po niejednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
3
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments