Endeavor UFC kupi WWE

UFC połączy się z WWE i stworzy jedną spółkę!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 kwietnia 2023

Bardzo interesujące informacje napływają do nas zza oceanu. Według dziennikarzy CNBC spółka Endeavor może dziś sfinalizować zakup WWE. Według przecieku jedną z klauzul w umowie jest połączenie UFC i WWE pod skrzydłami nowej spółki, która skupi się na sportach walki oraz szeroko pojętej rozrywce.

Według zachodnich dziennikarzy Ari Emanuel czyli CEO Endeavor wciąż będzie nadzorował pracę tej spółki, lecz zajmie się także nową firmą. Prezesami będą Vince McMahon oraz Mark Shapiro. Dana White pozostanie na stanowisku prezesa organizacji UFC natomiast Nick Khan obejmie obowiązki prezesa WWE.

Pierwsze informacje na temat możliwego połączenia lub współpracy firm pod „jednym dachem” pojawiły się na początku stycznia. Więcej na ten temat poczytacie w dedykowanym artykule. UFC i WWE wkrótce znajdą się pod jednym dachem?

Nie może dziwić czas dopinania dealu, gdyż artykuł na ten temat pojawił się w USA w drugi dzień wielkiego święta pro-wrestlingu, czyli WrestleManii natomiast za kilka dni to fani MMA będą się ekscytowali galą UFC 287 w Miami.

Według finansowego raportu, firma Endeavor będzie posiadać 51% udziałów w nowej spółce natomiast 49% trafi do udziałowców WWE. Kolejną zawartą w raporcie informacją jest fakt, że po podpisaniu dokumentów wartość WWE wzrośnie do 9.3 miliarda dolarów! Natomiast UFC zostanie wycenione na ponad 12 miliardów dolarów.

Zostaw ocenę
0
0