ronda rousey wwe

UFC i WWE wkrótce znajdą się pod jednym dachem?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 stycznia 2023

Kilka dni temu Vince McMahon powrócił do grona dyrektorów WWE, zaledwie pięć miesięcy po tym jak ogłosił emeryturę po czerwcowym skandalu. McMahon bardzo szybko dał do zrozumienia, że to najlepszy moment na sprzedaż firmy. Jako, że Vince jest większościowym udziałowcem WWE zakłada się, że powrócił na stołek dlatego, że udało mu się znaleźć firmę, która wykupi WWE.

Jednym z głównych kandydatów do zakupu WWE jest Comcast, czyli spółka która jest właścicielem NBCUniversal, czyli jednego z wiodących partnerów WWE jak chodzi o transmisje wydarzeń. Dlaczego Comcast może się zdecydować na taki ruch? Otóż wkrótce wygasa umowa na prawa do transmisji eventów WWE stąd firma może po prostu wykupić całą spółkę WWE, tak żeby później dowolnie zarządzać zarówno organizacją jak i prawami do transmisji.

Brandon Thurston z Wrestlenomics zdradził również nazwisko drugiej firmy zainteresowanej zakupem WWE. Okazuje się, że mowa o Endeavor, czyli ogromnej spółce, która jest właścicielem organizacji UFC.

Problemem w tym wypadku może być fakt, że po skandalu Dany White’a, Endeavor może spoglądać niechętnie na współpracę z McMahonem, którego zachowanie doprowadzało już w przeszłości do obniżenia wpływów z reklam oraz sprzedaży produktów i abonamentów/dostępów do gal.

Bez wątpienia jednak zakup WWE sprawiłby, że spółka Endeavor w zasadzie zagarnęłaby dla siebie niemal cały rynek sportowo-rozrywkowy jak chodzi o MMA i pro-wrestling. Co sądzicie o tym, że UFC i WWE mogą wkrótce stać się spółkami-siostrami i znaleźć się pod jednym dachem?

Zostaw ocenę
0
0