UFC 292: Dana White ogłosił DWIE walki mistrzowskie! Aljamain Sterling szybko wróci do oktagonu!

S
0
Opublikowano: 17 maja 2023

Ku uciesze wielu fanów UFC Dana White od kilku tygodni regularnie ogłasza hitowe pojedynki, do których już niebawem dojdzie w oktagonie. Wczorajszego wieczoru poznaliśmy również najważniejsze starcia gali UFC 292.

Polscy fani oczywiście z ostatniej paczki ogłoszeń prezydenta UFC najchętniej przyjęli informację o walce Błachowicz vs Pereira. „Cieszyński Książę” przywita Brazylijczyka w kategorii półciężkiej, a patrząc na stójkowy styl obu panów można spodziewać się kapitalnego pojedynku. Po nich w walce wieczoru UFC 291 w Salt Lake City dojdzie do rewanżu Poirier vs Gaethje 2, a w stawce znajdzie się pas mistrzowski BMF.

Kolejne numerowane wydarzenie od największej federacji MMA na świecie odbędzie się 19 sierpnia w Bostonie. Tego wieczoru dojdzie do dwóch pojedynków z pasami na szali.

Zgodnie z zapowiedziami White’a, Aljamain Sterling stanie do kolejnej obrony, a jego przeciwnikiem będzie Sean O’Malley. Pierwsze face to face fighterów pokazało już, że w klatce będzie iskrzyło. „Funk Master” do klatki wróci po zaledwie 3. miesiącach od wygranej nad Henrym Cejudo.

Sterling vs O’Malley będzie main eventem UFC 292, a przed nimi do pierwszej obrony pasa wagi słomkowej kobiet stanie Zhang Weili. Chinka w listopadzie ubiegłego roku z łatwością pokonała Carlę Esparzę, kończąc jej kolejne krótkie panowanie. Rywalką „Magnum” będzie Amanda Lemos, która dwie ostatnie walki wygrywała przed czasem, poddając Michelle Waterson-Gomez i pokonując przez TKO Marinę Rodriguez.

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments