komisarze wzięli się za walkę paul vs tyson duże zmiany w zasadach

Komisarze wzięli się za walkę Paul vs Tyson – duże zmiany w zasadach pojedynku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 kwietnia 2024

Dość niespodziewanie doszło do dużych zmian w zasadach walki Jake Paul vs Mike Tyson. Komisja Sportowa Stanu Teksas potwierdziła, że będzie to zawodowy pojedynek.

W ostatnich tygodniach sporo było zamieszania w związku z zasadami pojedynku Paul vs Tyson. Dziennikarze stacji ESPN skontaktowali się z komisarzami z Teksasu, którzy bacznie przyglądali się zestawieniu, które odbędzie się na ogromnym stadionie Dallas Cowboys w Arlington podlegającym jurysdykcji Komisji Sportowej Stanu Teksas.

Wstępnie mówiło się o tym, że zawodnicy założą 18 uncjowe rękawice, a ich starcie będzie wyłącznie pojedynkiem pokazowym. Teraz jednak wszystko się zmieniło gdyż komisarze uznali, że rozsądniej będzie by Jake Paul i Mike Tyson walczyli w 14 uncjowych rękawicach. Zmniejszeniu uległ natomiast czas walki.

Zamiast ośmiu 3-minutowych rund walka odbędzie się na dystansie ośmiu 2-minutowych odsłon. Oznacza to, że nawet jeśli Paul i Tyson stoczą pojedynek na pełnym dystansie to potrwa on o osiem minut krócej niż pierwotnie zakładano.

Są to zatem duże zmiany, gdyż w mniejszych rękawicach łatwiej będzie się przebić przez gardę rywala, ponad to ciężej jest się w nich bronić. Nie jest to wciąż optymalny wybór, gdyż 10 lub 12stki byłyby lepszym rozwiązaniem jednak biorąc pod uwagę wiek Mike’a Tysona oraz dysproporcję w doświadczeniu byłego mistrza i raczkującego w zawodowym sporcie Jake’a Paula decyzja o 14 uncjowych rękawicach ma sens.

Bokserską walkę Jake Paul vs Mike Tyson możesz obstawić u legalnego polskiego bukmachera FORTUNA.

Jake Paul
VS
Mike Tyson
1 1.55
2 2.29
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments