UFC 285. Dan Hooker kontuzjowany! Szansa dla Mateusza Gamrota?

S
0
Opublikowano: 09 lutego 2023

Niestety na miesiąc przed znakomicie zapowiadającą się galą UFC 285 z karty walk wypadł Dan Hooker. Nowozelandczyk miał spotkać się z Jalinem Turnerem, któremu federacja musi teraz znaleźć nowego przeciwnika, na czym mógłby skorzystać Mateusz Gamrot.

„The Hangman” ostatnią walkę stoczył na gali UFC 281 w Madison Square Garden, gdzie już w 2. rundzie skończył kopnięciem na korpus Claudio Puellesa. Nowozelandczyk bardzo chciał pojawić się na UFC 284, która już w ten weekend odbędzie się w autsraljskim Perth. Ostatecznie jednak kolejny raz do oktagonu miał wyjść 4 marca na UFC 285.

Miał, gdyż portal MMA Fighting poinformował o złamaniu dłoni Dana Hookera. Tym samym „Hangman” nie stawi się do walki z niepokonanym od 5. starć Jalinem Turnerem, któremu organizacja chce znaleźć nowego oponenta. Popularny „The Tarantula” zajmuje obecnie 10. lokatę w rankingu kategorii lekkiej.

To może być idealna szansa dla polskiego zawodnika – Mateusza Gamrota. 7. w drabince Kudowianin przegrał w październiku ubiegłego roku z Beneilem Dariushem, a wyzywany Michael Chandler przyjął kasową propozycję walki z Conorem McGregorem. „Gamer” ma problem ze znalezieniem wyższego rankingiem oponenta, toteż Turner wydaje się być dobrą opcją.

Zdecydowanym minusem jest oczywiście brak pełnego obozu przed UFC 285. Gala w Las Vegas odbędzie się już za niewiele ponad 3 tygodnie, a „The Tarantula” jest groźnym rywalem – wszystkie swoje walki wygrywał przed czasem (9 KO/TKO, 4 poddania). Ewentualne zwycięstwo specjalnie nie poprawi pozycji Mateusza Gamrota, jednak pozwoli mu odbić się po 2. porażce w zawodowej karierze.

Zostaw ocenę
0
0