roman szymański krytycznie o pozycji helda w rankingu ksw

Roman Szymański krytycznie o pozycji Helda w rankingu KSW: „Wszedł, przegrał i wskakuje na szóste miejsce” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 kwietnia 2024

Roman Szymański udzielił długiego wywiadu przed walką z Marcinem Heldem na gali KSW 95. Zawodnik Czerwonego Smoka odniósł się do pozycji rywala w rankingu KSW.

Roman Szymański zmierzy się z Marcinem Heldem na gali KSW 95. Dwaj utalentowani grapplerzy spotkają się w pojedynku MMA już 7 czerwca w Olsztynie.

Michał Tuszyński dziennikarz portalu FanSportu przeprowadził rozmowę online z reprezentantem Czerwonego Smoka.

Roman Szymański przed walką z Marcinem Heldem

Jak Roman czuje się przed walką z zawodnikiem, który toczył boje na galach Bellatora, UFC czy PFL?

– Mam nadzieję, że Marcin będzie chciał tą walkę poprowadzić fajnie, a nie tak mocno w swoim stylu, że szukać poddań i skończeń. Wtedy walka robi się nudna dla oka, dla kibica. No bo wiadomo, że jeżeli druga osoba jest kumata w parterze i zachowa wszelkie 'zasady BHP’ to wiadomo, że ciężko ją poddać.

Tym bardziej wiedząc, że drugi zawodnik idzie po poddanie, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Walka staje się przewidywalna, może być dla widza słaba. Także trochę bardziej się tego obawiam niż tego, że ta walka mnie nie jara. Bo jara mnie mega, ale mam z tyłu głowy takie, że może to wyjść nie do końca tak jakby wszyscy chcieli. Wiem, że oczekiwania są bardzo duże wobec mnie jak i wobec Marcina, ale to jest kwestia poprowadzenia walki.

Szymański krytycznie o pozycji Helda w rankingu KSW

Roman Szymański zapytany o to co pomyślał oglądając walkę Held – Tutarauli odpowiedział:

– Pomyślałem sobie, kurcze w tych czasach już tak się nie poddaje.

Później Szymański odniósł się jeszcze do wysokiej pozycji Helda w rankingu KSW na samym starcie przygody z federacją:

– Wiesz co myślę, że podzielisz moje zdanie. Kiedy zobaczyłem po tej walce jak Marcin wskoczył na to szóste miejsce. To od razu sobie pomyślałem – aha, okej czyli go dostanę. Mam wrażenie, że on bardziej wskoczył na to szóste miejsce, żeby zestawić go ze mną niż wskoczył na to miejsce bo mu się to należało. W sensie takim, nic mu nie ujmując jest świetnym zawodnikiem. Tylko wszedł do mocnej organizacji, przegrał pierwszą walkę i wskakuje na szóste miejsce, gdzie przed nim są zawodnicy których ja pokonałem wszystkich, a za nim są zawodnicy, którzy są bardzo mocni w KSW, wygrali wiele walk, mieli pasy mistrzowskie, nie wiem kto tam za nim jest… Borys Mańkowski, Maciej Kazieczko, Sebastian Rajewski. Są to zawodnicy, którzy dla federacji dużo zrobili, a przychodzi gość i… no gdyby on wygrał to rozumiem, wskakuje na X miejsce w rankingu bo wygrał z gościem z rankingu. Natomiast przegrał, więc jakby zahaczył o końcówkę rankingu to byłoby ok.

Walkę Szymański vs Held oraz wszystkie pozostałe starcia gali KSW 95 obstawisz u legalnego polskiego bukmachera FORTUNA.

Roman Szymański
VS
Marcin Held
1 1.9
2 1.9

Kto wygra walkę Szymański vs Held?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments