pfl vs bellator cztery walki mistrzów karta walk

PFL vs. Bellator – cztery walki mistrzów! Niesamowita karta walk!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2024

Organizacja PFL potwierdziła dziś datę gali, na której dojdzie do starć mistrzów. Event PFL vs. Bellator odbędzie się 24 lutego w Rijadzie. Karta walk jest wypchana rozpoznawalnymi nazwiskami.

Dziś ogłoszono pełną kartę walk hitowej gali PFL vs. Bellator. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego w Kingdom Arena w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Będzie to zatem kolejny wielki event, który szejkowie ściągnęli do siebie.

Jest to dobra informacja dla fanów MMA z Polski, gdyż wydarzenie odbędzie się w przystępnym oknie czasowym dla kibiców MMA w Europie. Według wstępnych informacji transmisja z karty głównej gali PFL vs. Bellator rozpocznie się najwcześniej o 21:00.

PFL vs. Bellator – Renan Ferreira vs. Ryan Bader

Nowi szefowie organizacji PFL postanowili sprawić wielki prezent kibicom i zorganizować galę, na której dojdzie do czterech walk mistrzowskich. Dziś ogłoszono walkę Renana Ferreiry z Ryanem Baderem, będzie to zatem starcie dwóch mistrzów kategorii ciężkiej.

Renan Ferreira w świetnym stylu wywalczył tytuł mistrzowski PFL notując trzy kolejne zwycięstwa. Brazylijczyk zgarnął nie tylko mistrzowski pas, lecz również czek wysokości miliona dolarów.

Bader powróci do akcji po długiej przerwie trwającej rok czasu. Amerykanin to mistrz Bellatora w kategorii ciężkiej. „Darth” miał bronić pasa na jubileuszowej gali Bellator 300 w Chicago jednak jego rewanżowa walka z Lintonem Vassellem została odwołana z powodu niedyspozycji Anglika.

PFL vs. Bellator – Impa Kasanganay vs. Johnny Eblen

Do klatki na gali w Rijadzie wejdą także Impa Kasanganay i Johnny Eblen. Pojedynek tych zawodników będzie co-main eventem wydarzenia. Fighterzy stoczą walkę w kategorii średniej mimo, że PFL oficjalnie nie posiada tej dywizji.

Impa Kasanganay jest na fali wznoszącej i w zaledwie półtora roku zanotował sześć zawodowych zwycięstw w MMA. „Tshilobo” wywalczył pas mistrzowski PFL w kategorii półciężkiej w listopadzie po decyzji sędziowskiej.

Johnny Eblen to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Amerykanin jest niepokonany w zawodowym MMA i od kilku lat jest mistrzem organizacji Bellator. W ostatnim występie Eblen znokautował Fabiana Edwardsa.

Kilka dni temu „Pressure” opublikował zdjęcie ze wspólnego treningu z Seanem Stricklandem, mistrzem UFC zatem o przygotowania zawodnika ATT do gali możemy być spokojni.

PFL vs. Bellator – Vadim Nemkov vs. Bruno Cappelozza

W głównej karcie walk wystąpi także doskonały Vadim Nemkov. Rosjanin z Teamu Fedora zapowiadał przejście do królewskiej kategorii i dostanie ku temu szansę. Mistrz organizacji Bellator w kategorii półciężkiej zmierzy się bowiem z Bruno Cappelozzą, czyli zawodnikiem PFL walczącym w dywizji do 120 kilogramów.

31-letni Rosjanin jest niepokonany od czerwca 2016 roku i postanowił zmienić kategorię by poszukać nowych wyzwań. Nemkov ma w rekordzie zwycięstwa nad takimi tuzami jak: Phil Davis (dwukrotnie), Ryan Bader, Corey Anderson, Yoel Romero.

Bruno Cappelozza to zwycięzca play-offów PFL z 2021 roku. Brazylijczyk miał ostatnio ciut gorszy okres jednak w zasadzie stoczył tylko dwie walki, obie z Matheusem Scheffelem. Pierwszy pojedynek przegrał natomiast drugi został uznany za nieodbyty.

Już w ubiegłym roku zaanonsowano dwa pojedynki tego wydarzenia. Mowa tu o walkach Jesus Pinedo vs. Patricio Pitbull oraz Magomed Magomedkerimov vs. Jason Jackson. Więcej na temat tych zestawień poczytacie pod linkiem – PFL vs Bellator – ogłoszono dwie walki mistrz kontra mistrz!

Ponad to do głównej karty walk załapały się także ekscytujące pojedynki Thiago Santos vs. Yoel Romero oraz Clay Collard vs. AJ McKee. Natomiast w karcie wstępnej wystąpią między innymi Gabriel Braga, Aaron Pico, Biaggio Ali Walsh, czy mistrzyni pięściarstwa Claressa Shields, która zadebiutuje w zawodowym MMA.

PFL vs. Bellator – karta walk

Karta główna:

 • Renan Ferreira vs. Ryan Bader – main event
 • Impa Kasanganay vs. Johnny Eblen – co-main event
 • Magomed Magomedkerimov vs. Jason Jackson
 • Jesus Pinedo vs. Patricio Pitbull
 • Bruno Cappelozza vs. Vadim Nemkov
 • Thiago Santos vs. Yoel Romero
 • Clay Collard vs. AJ McKee

Karta wstępna:

 • Gabriel Braga vs. Aaron Pico
 • Biaggio Ali Walsh vs. Chris Morris
 • Claressa Shields vs. Kelsey DeSantis
 • Abdullah Al-Qahtani vs. Edukondal Rao
 • Malik Basahel vs. Vinicius Pereira

PFL vs. Bellator – video zapowiedź

Organizacja PFL udostępniła video zapowiedź doskonałej gali PFL vs. Bellator. Podczas wydarzenia dojdzie do czterech walk między mistrzami obu organizacji. W klatce zaprezentują się tak znani zawodnicy jak Ryan Bader, Johnny Eblen, Magomed Magomedkerimov, Patricio Pitbull czy Yoel Romero.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments