pfl vs bellator dwie walki mistrzów pinedo pitbull jackson magomedkerimov

PFL vs Bellator – ogłoszono dwie walki mistrz kontra mistrz!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 listopada 2023

Wyłoniono dwa pierwsze walki między mistrzami, które odbędą się na gali PFL vs. Bellator. W kategorii do 66 kilogramów zmierzą się Jesus Pinedo i Patricio Pitbull. W dywizji do 77 kg dojdzie do walki Magomedkerimov vs. Jackson.

Podczas gali PFL w Waszyngtonie ogłoszono dwa pierwsze zestawienia między mistrzami organizacji Bellator oraz PFL. Wiemy zatem jacy zawodnicy wejdą do klatki na gali PFL vs Bellator by reprezentować swoją organizację i stanąć do boju mistrz kontra mistrz!

Jesus Pinedo vs Patricio Pitbull – PFL vs Bellator

Jesus Pinedo pokonał Gabriela Bragę w finale play-offów kategorii piórkowej i został nowym mistrzem PFL. Zwycięstwo zapewniło Peruwiańczykowi nie tylko pas mistrzowski i czek wysokości miliona dolarów, lecz również okazało się przepustką do walki z mistrzem Bellatora.

Jesus Pinedo zmierzy się z Patricio Pitbullem Freire w 2024 roku na gali PFL vs. Bellator. „El Mudo” wygrał siedem z ośmiu ostatnich walk, a w Waszyngtonie wziął rewanż za jedyną porażkę po niejednogłośnej decyzji.

Patricio Pitbull nie ma ostatnio najlepszej passy. Młodszy z braci Freire zszedł do dywizji niżej na pojedynek z Sergio Pettisem jednak nie był w stanie zdobyć pasa kategorii koguciej.

Następnie przebywając w Japonii by wspierać brata Patricky’ego, Patricio niespodziewanie na pięć dni przed galą przyjął ofertę walki z Chihiro Suzukim. Starcie odbyło się w kategorii lekkiej i japoński striker znokautował Patricio w 1. rundzie.

Młodszy o dziewięć lat, efektownie walczący i głodny sukcesów Peruwiańczyk może zatem stanowić spore zagrożenie dla doświadczonego mistrza organizacji Bellator MMA.

Magomed Magomedkerimov vs Jason Jackson – PFL vs Bellator

Na gali w hali Anthem Magomed Magomedkerimov udusił Sadibou Sy i został nowym mistrzem PFL w kategorii półśredniej. Dla 33-letniego Dagestańczyka był to już trzeci finał play-offów. Magomedkerimov wrócił na tron dywizji do 77 kilogramów po czteroletniej przerwie. Poddając Sadibou Sy, Magomed zapewnił sobie udział w walce z mistrzem Bellatora.

Jason Jackson od czterech lat jest na fali wznoszącej. Jamajczyk wygrał siedem walk z rzędu. Jackson zostawił w pokonanym boju takie nazwiska jak Benson Henderson, Paul Daley czy Douglas Lima. W ostatnim występie Jackson znokautował Yaroslava Amosova i odebrał mu pas mistrzowski organizacji Bellator.

Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta w tym zestawieniu bo choć Jackson pokonywał mocniejszych i bardziej znanych rywali prezentując się solidnie w stójce i dobrze pod względem zapaśniczym. To Magomedkerimov zaskakiwał oponentów kreatywnością i wszechstronnością i kończył rywali zarówno w stójce jak i w parterze.

PFL vs Bellator – kiedy gala?

Na ten moment nie ogłoszono terminu gali PFL vs Bellator, wiadomo jedynie że wydarzenie odbędzie się w 2024 roku. Po wykupieniu Bellatora przez PFL i zmianach w strukturze właścicielskiej obie organizacje czeka teraz sporo pracy, na początek będzie trzeba poprzerzucać zawodników z jednej organizacji do drugiej i zaplanować kalendarz gal na pierwsze półrocze.

Pewne jest, że ilość gal organizacji Bellator zostanie zmniejszona. W 2023 roku odbyło się trzynaście gal Bellatora, plus wydarzenia współorganizowane z Rizin. Donn Davis, założyciel PFL zapowiedział, że od tej pory Bellator będzie organizować osiem gal rocznie, a na każdej gali mają odbywać się co najmniej dwie walki mistrzowskie.

Mega gala PFL vs Bellator będzie odrębnym wydarzeniem, na którym dojdzie do bezpośredniej konfrontacji mistrzów obu organizacji. Niewykluczone są także super fighty pomiędzy zawodnikami PFL i Bellatora, którzy nie będą brali udziału w sezonie zasadniczym PFL lub Grand Prix Bellatora.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments