pfl kupiło bellatora w planach mega gale walki mistrzów

PFL kupiło Bellatora – w planach walki mistrzów na mega galach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 listopada 2023

Organizacja PFL kupiła Bellator MMA. Informację przekazał Donn Davis jeden z założycieli PFL. W planach są walki mistrz kontra mistrz.

PFL przejmuje prawa do organizacji Bellator! Informację przekazał Donn Davis, czyli jeden z współzałożycieli, a zarazem dyrektor i prezes organizacji PFL.

Organizacja PFL tym samym znacznie wzmocniła swoje szeregi przechwytując takie nazwiska jak bracia Pitbull Freire, Sergio Pettis, Patchy Mix, Vadim Nemkov, Ryan Bader, Usman Nurmagomedov, Cris Cyborg, Johnny Eblen i wielu innych znanych i rozpoznawalnych fighterów.

PFL kupiło Bellatora!

Donn Davis skomentował wykupienie organizacji Bellator następującymi słowami.

„W jednym momencie zmienia to cały świat MMA. Mieliśmy dwie firmy, które rywalizowały o drugie miejsce. Teraz po połączeniu PFL i Bellatora powstanie nowy współ-lider rynku MMA na świecie. Teraz gdy spojrzymy na naszych zawodników to tworzą oni 30% top 25 rankingu Fightmatrix. To dokładnie taki sam procent jaki posiada organizacja UFC.”

Organizacja Bellator będzie kontynuowała swoje działanie pod nazwą Bellator International Champions Series. Będzie odbywało się osiem gal Bellatora rocznie, na każdej po minimum dwie walki rangi mistrzowskiej.

Zawodnicy Bellatora, którzy mieli ważne kontrakty na kolejne lata oczywiście pozostaną w organizacji jednak będą mogli oni także brać udział w sezonie zasadniczym PFL by walczyć o awans do play-offów, a także startować w galach PFL PPV Super Fight.

Zapowiedziano mega gale PFL vs Bellator

Davis zapowiedział także mega event, który odbędzie się w 2024 roku. Dojdzie na nim do walk mistrzów obu organizacji. Czeka nas zatem nie lada gratka i wielkie wydarzenie PFL vs. Bellator!

Firma Paramount, która była dotychczasowym właścicielem Bellatora sprzedała ją organizacji PFL jednak przy okazji wykupiła także małą część udziałów PFL licząc na to, że mariaż obu organizacji zakończy się sukcesem i w przyszłości przyniesie profity.

Czy PFL stanie się realną konkurencją dla UFC?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments