Dvalishvili vs Yan UFC

Merab Dvalishvili vs. Petr Yan – zestawienie czołowych kogucich planowane na 11 marca

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 stycznia 2023

Matchmakerzy organizacji UFC pracują nad zestawieniem czołowych zawodników kategorii koguciej. Merab Dvalishvili podejmie Petra Yana na gali, która odbędzie się 11 marca w Teatrze w Virgin Hotels w Las Vegas. Choć organizacja po raz kolejny nie ruszy się poza Las Vegas to przynajmniej wydarzenie odbędzie się w teatrze który może pomieścić około 4500 widzów.

Merab Dvalishvili (15-4) aktualnie może się pochwalić serią ośmiu kolejnych zwycięstw. 32-letni Gruzin w swoim ostatnim występie na gali UFC 278 pokonał Jose Aldo po jednogłośnej decyzji sędziów. Ponad to „The Machine” ma w rekordzie wygrane nad takimi fighterami jak Marlon Moraes czy John Dodson.

Petr Yan (16-4) to zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Rosjanin był mistrzem ACA a następnie sięgnął po mas mistrzowski UFC. W ostatnim czasie „No Mercy” nie tyle spuścił z tonu co po prostu nie miał szczęścia. Wszyscy pamiętamy fatalny werdykt w starciu z Seanem O’Malleyem, tamtej walki Yan na pewno nie przegrał jednak sędziowie ocenili pojedynek na niekorzyść Rosjanina.

Co ciekawe w rozpisce gali już teraz znajdują się starcia z udziałem zawodników, którzy są dobrze znani polskim fanom. Abu Azaitar zmierzy się z Sedriquesem Dumasem, Łukasz Brzeski podejmie Karla Williamsa, a Ariane Lipski zawalczy z JJ Aldrich.

Zostaw ocenę
0
0