mateusz gamrot ujawnia jedyną szansę na walkę z dustinem poirierem

Mateusz Gamrot ujawnia jedyną szansę na walkę z Dustinem Poirierem

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 marca 2024

Mateusz Gamrot i Dustin Poirier to klubowi koledzy z maty American Top Team. Czy jest szansa na ich walkę? Gamer odniósł się do tego tematu i potwierdził, że istnieje taka możliwość.

Mateusz Gamrot to jeden z topowych zawodników organizacji UFC w kategorii lekkiej. Polak plasuje się na piątej lokacie rankingu i przed nim już wyłącznie starcia z mocnymi, rozpoznawalnymi nazwiskami.

Dustin Poirier zajmuje jeszcze wyższe miejsce w rankingu i niewykluczone, że w czerwcu stanie do walki z Islamem Makhachevem o pas mistrzowski organizacji UFC w dywizji do 70 kilogramów.

Mateusz Gamrot w rozmowie z Super Expressem ujawnił jedyną szansę na doprowadzenie do walki z Dustinem Poirierem. Gamer podkreślił, że do takiego pojedynku mogłoby dojść w momencie, gdy stawką starcia był pas mistrzowski kategorii lekkiej.

– Myślę, że walka o pas jest jedynym elementem, gdzie moglibyśmy się spotkać, bijąc się to o najwyższe trofeum. Jest to szczyt każdego zawodnika w sporcie. Ale wydaje mi się, że jesteśmy też na dwóch odrębnych etapach kariery.

Mateusz Gamrot zwrócił uwagę na to, że znajduje się w innym momencie kariery niż Amerykanin. Poirier wspominał już o zakończeniu wieloletniej kariery natomiast Polak ma przed sobą jeszcze wiele lat startów i ma wielkie sportowe ambicje.

– Dustin przebąkuje, że to już gdzieś jest jego końcówka, ja dopiero się rozpędzam, więc myślę, że w tym przypadku możemy liczyć bardziej na obopólną współpracę i pomoc niż na rywalizowanie między sobą.

Zostaw ocenę
8
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments