mateusz gamrot oficjalnym zastępcą na ufc 294 makhachev oliveira abu dhabi

Mateusz Gamrot oficjalnym zastępcą na UFC 294: Makhachev vs. Oliveira. Gamer leci do Abu Dhabi!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 października 2023

Mateusz Gamrot będzie oficjalnym zastępcą na wypadek gdyby jeden z zawodników z dwójki Islam Makhachev i Charles Oliveira nie był zdolny do startu na UFC 294. Gamer poleci do Abu Dhabi i będzie musiał wypełnić mistrzowski limit kategorii lekkiej.

10 dni wstecz informowaliśmy was o tym, że Mateusz Gamrot zgłosił swój akces do roli rezerwowego w walce wieczoru gali UFC 294. Dziś Polak był gościem w programie Dzień Dobry TVN gdzie potwierdził, że został oficjalnym zastępcą na UFC 294!

W takim wypadku Gamer poleci do Abu Dhabi, gdzie będzie musiał zmieścić się w mistrzowskim limicie kategorii lekkiej UFC, który wynosi równo 155 funtów. Polak będzie także musiał być gotowy na wejście do octagonu do ostatnich chwil, nawet gdyby jeden z dwójki zawodników: Islam Makhachev i Charles Oliveira rozchorował się w dniu gali lub doznał kontuzji w trakcie rozgrzewki przed pojedynkiem.

Oczywiście nawet jeśli Gamrotowi nie będzie dane wystąpić w Abu Dhabi to otrzyma wynagrodzenie. Zwykle wynosi ono tyle ile podstawowa pensja na walkę. Warto podkreślić tutaj ambicję i determinację zawodnika Czerwonego Smoka i American Top Team, który wcześniej wielokrotnie zapowiadał, że nie zamierza już walczyć w Abu Dhabi, a jednak ponownie postanowił podjąć wyzwanie i skorzystać z szansy.

Oczywiście nie życzymy Makhachevowi i Oliveirze kontuzji jednak zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której Dagestańczyk lub Brazylijczyk nie wypełnią limitu wagowego i wtedy otworzy się furtka dla Gamrota na to, aby zameldować się w octagonie i powalczyć o wymarzony pas mistrzowski UFC!

Wszystkie gale organizacji UFC możesz oglądać na eFortuna.pl. Załóż konto, skorzystaj z promocji dla nowych graczy i oglądaj za darmo galę UFC Vegas 80 z udziałem Karoliny Kowalkiewicz!

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments