mamed khalidov przed ksw epic wstawałem na walki adamka

Mamed Khalidov przed KSW EPIC: 'Wstawałem w nocy na walki Tomka’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 stycznia 2024

Mamed Khalidov i Tomasz Adamek zmierzą się 24 lutego w walce wieczoru gali KSW EPIC w Gliwicach. Mamed Khalidov wypowiedział się przed tym wydarzeniem.

Kiedy federacja KSW ogłosiła galę KSW EPIC wielu kibiców MMA było mocno zaskoczonych terminem tego wydarzenia. Gala odbędzie się bowiem już 24 lutego w Gliwicach.

W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch legend sportów walki w Polsce. Mamed Khalidov podejmie Tomasza Adamka w zakontraktowanym na sześć rund starciu bokserskim. Będzie to iście mistrzowskie starcie, które zapewne w mgnieniu oka wyprzeda bilety.

Mamed Khalidov szeroko skomentował zestawienie z Adamkiem. Co motywuje Olsztynianina i jak wspomina walki bokserskie Tomka?

– Bardzo chciałem takiego starcia, bo potrzebuję wyzwania sportowego – mówi Mamed. – To jest dla mnie najważniejsze. To motywuje. Czeka mnie walka bokserska z legendą, z mistrzem pięściarstwa. Dla mnie to jest spełnienie marzeń. Wyjście z Tomkiem do klatki, aby boksować, będzie czymś wyjątkowym. Jestem szczęśliwy wiedząc, że do tego dojdzie.

– Wstawałem w nocy na walki Tomka. Zawsze było widać, że miał wysoko postawione ambicje sportowe. Szedł do wyższych wag i sięgał po kolejne pasy. To jest najważniejsze, dążenie do najwyższych celów. Obaj reprezentujemy sport, kulturę, dyscyplinę. Właśnie te wartości, które sport zawsze z sobą niósł. Czuję przed sobą wielkie wyzwanie. Będę przygotowany w 100 procentach i idę po zwycięstwo.

Mamed przyznał, że w momencie rozpoczęcia treningów bokserskich najtrudniejsze było skupienie się na tej płaszczyźnie i rezygnacja z kopnięć oraz dźwigni, z których Khalidov zawsze słynął.

– Najtrudniejsze jest przestawienie się całkowicie na jedną płaszczyznę. Odstawienie parteru, kopnięć, dźwigni. Trzeba się skupić na jednym, a do walki wychodzi się z mistrzem, który widzi każdy twój ruch. Tomek w walce bazuje na tym samym co ja, czyli na szybkości. Czy mojego timingu i mojej szybkości starczy na Tomka? Zobaczymy.

Gale KSW obstawić możesz u legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj się, wypełnij pierwszy kupon na walkę Khalidov – Adamek i skorzystaj z bonusu trzech zakładów bez ryzyka.

Zostaw ocenę
7
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments