Łukasz Charzewski vs Ahmed Vila KSW 89 Gliwice

Łukasz Charzewski zmierzy się z utalentowanym rywalem na XTB KSW 89 w Gliwicach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 listopada 2023

Łukasz Charzewski zmierzy się z utalentowanym rywalem na gali XTB KSW 89. Walka Charzewski vs. Vila odbędzie się 16 grudnia w Gliwicach na ostatniej gali federacji KSW w 2023 roku.

Podczas gali XTB KSW 89 Łukasz Charzewski (12-1) jeden z czołowych zawodników polskiej sceny, zadebiutuje w okrągłej klatce w starciu przeciwko Ahmedowi Vili (11-4-1 1 NC), byłemu mistrzowi chorwackiej organizacji FFC. Do pojedynku dojdzie 16 grudnia na gali KSW w PreZero Arenie Gliwice.

Łukasz Charzewski rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2016. Do dziś stoczył czternaście pojedynków i dwanaście z nich wygrał. Popularny „Harry” jest byłym mistrzem wagi lekkiej organizacji FEN i od jedenastu walk pozostaje niepokonany.

Charzewski tylko raz w całej karierze musiał uznać wyższość rywala, ale decyzja sędziów w tej walce była niejednogłośna. Łukasz wywodzi z zapasów, w których zdobywał między innymi medale mistrzostw Polski. Zawodnik z Kamiennej Góry jest przekrojowym fighterem, który potrafi zarówno poddać, jak i znokautować swoich rywali.

Ahmed Vila karierę w zawodowy MMA rozpoczął w roku 2012. Stoczył siedemnaście pojedynków, z których jedenaście wygrał. Wywalczył pas mistrzowski wagi lekkiej chorwackiej organizacji Final Fight Championship.

Zawodnik z Bośni rywalizował do tej pory w swoim kraju oraz Chorwacji, Rosji, Austrii, Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach i na Słowenii. Ahmed jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i specjalizuje się w poddawaniu rywali. Do tej pory sześć razy wygrywał przez poddanie i za każdym razem robił to już w pierwszej rundzie. 

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments