Gaethje przed walką z Poirierem o pas BMF UFC 291

Justin Gaethje przed rewanżem z Dustinem Poirierem na UFC 291: „Początkowo myślałem, że pas BMF to głupota, ale…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 maja 2023

Justin Gaethje w wywiadzie udzielonym CagesidePress wypowiedział się między innymi na temat pasa BMF, o który przyjdzie mu walczyć na gali UFC 291 w rewanżowym starciu z Dustinem Poirierem. Co ciekawego powiedział „Highlight”?

29 licpa na gali UFC 291 w Salt Lake City Justin Gaethje (24-4) stanie do drugiej walki z Dustinem Poirierem (29-7). Rewanżowe starcie dwóch topowych amerykańskich lekkich zostało wyniesione do rangi pojedynku o pas BMF. Więcej na temat samego zestawienia poczytacie tutaj. Dustin Poirier vs. Justin Gaethje 2 na UFC 291 o pas BMF!

W co-main evencie gali UFC 291 do octagonu wejdą Jan Błachowicz i Alex Pereira. Wywiad z Janem Błachowiczem przed tym starciem znajdziecie tutaj. Jan Błachowicz vs. Alex Pereira eliminatorem do walki o pas kategorii do 93 kg!

Wróćmy jednak do głównego wątku tego artykułu. W trakcie rozmowy z dziennikarzami szybko okazało się, że Justin Gaethje pierwotnie był jednym z krytyków pasa BMF. Amerykanin przyznał:

„Szczerze moje pierwsze odczucia kiedy Jorge Masvidal i Nate Diaz bili się o pas BMF były: 'To głupota’. Teraz nadal myślę, że to trochę głupie, jednak chciałbym zwrócić się do wszystkich fanów którzy uważają to za głupotę. Posłuchajcie ostatecznie jest to szansa jaką organizacja UFC daje zawodnikom, gdyż jak wam dobrze wiadomo wpływy ze sprzedaży pay-per-view przysługują jedynie mistrzom. Pas BMF podobnie jak pas tymczasowy przynajmniej na papierze sprawia, że organizacja UFC traktuje cię jak mistrza, a więc otrzymujesz zdecydowanie lepszą wypłatę. Drodzy fani, zawodnicy wielokrotnie proszą UFC by organizacja dawała nam więcej możliwości na lepsze zarobki, to jest właśnie ku temu okazja. Ponad to ten pas wygląda cool, w odróżnieniu od tytułów mistrzowskich w kategoriach wagowych tutaj jest tylko jeden pas BMF, więc naprawdę powinniśmy być wdzięczni, że otrzymujemy szansę walki o to trofeum.”

Gdzie oglądać i obstawiać UFC Vegas 74?

Galę UFC Vegas 74: Kara-France vs. Albazi w całości obejrzycie i obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Już na sam początek otrzymacie specjalny BONUS w postaci darmowych 20 zł. Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę 4 czerwca o 00:00. Start transmisji z głównej karty zaplanowano na 3:00 w niedzielę 4 czerwca.

-> Oglądaj i obstawiaj UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy link przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz wykorzystać 20 zł, otrzymane za otwarcie konta na wytypowanie pierwszego kuponu.

Justin Gaethje przed rewanżem z Dustinem Poirierem na UFC 291

Co na temat rewanżowego starcia z Dustinem Poirierem powiedział Justin Gaethje?

„Rozwinąłem się od naszej pierwszej walki, wydoroślałem. Miałem wtedy 29 lat, teraz jestem 5 lat starszy. Przed tą walkę, a także od czasu tego pojedynku odbyło się wiele wielkich starć. Jestem człowiekiem i to normalne, że popełniam błędy. W pojedynku z Oliveirą popełniłem ogromny błąd, dałem się ponieść emocjom. Myślę, że to jest coś czego będę chciał za wszelką cenę uniknąć w rewanżowej walce z Dustinem. Myślę, że to będzie rozgrywka niczym piękna partia szachów, w której każdy z nas będzie chciał zadać obrażenia rywalowi w każdej możliwej sekundzie. To będzie pięć rund, więc będzie trzeba walczyć rozsądnie. W mistrzowskiej walce ten kto pierwszy popełni błąd zwykle przegrywa. Ostatecznie będę musiał zaprezentować się perfekcyjnie bo walczę z topowym rywalem.”

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments