mateusz rębecki przegrał z diego ferreirą brazylijczyk dał lekcję polakowi

Mateusz Rębecki przegrał z Diego Ferreirą! Doświadczony Brazylijczyk dał lekcję Polakowi

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 maja 2024

W głównej karcie gali UFC w St Louis zmierzyli się Diego Ferreira i Mateusz Rębecki. Polak był faworytem pojedynku z doświadczonym Brazylijczykiem.

Kariera Mateusza Rębeckiego w organizacji UFC nabrała imponującego tempa. Polak jest lubiany przez szefa Danę White’a, któremu podoba się efektowny styl walki reprezentanta Berserkers Team.

Za wielką siłą i umiejętnościami idą w tym przypadku również wyniki, gdyż Rębecki na gali w St Louis zawalczy o czwarte zwycięstwo z rzędu w octagonie UFC. Mateusz wystąpi w głównej karcie walk i stoczy potyczkę z mocnym Diego Ferreirą, dawnym rywalem Mateusza Gamrota.

Mateusz Rębecki bardzo szybko skrócił dystans i wszedł w rywala mocnymi ciosami. Polak dwukrotnie trafił obszernymi uderzeniami. Brazylijczyk Diego Ferreira póki co walczy na wstecznym i stara się kontrować Rębeckiego. Bardzo mocne low kicki Polaka. Ferreira odgryza się prostymi.

Reprezentant Berserkers Team nie kalkuluje i kolejny raz wdaje się w mocną wymianę z rywalem. Brazylijski weteran zaczyna się odgryzać. High kick Polaka. Brazylijczyk odpowiada tym samym. Rębecki trafia lewym podbródkowym. Mateusz Rębecki trafia potężnym ciosem i Brazylijczyk padł na deski. Mateusz wskakuje na rywala i stara się go dobić mocnymi młotkami. Niestety nie udaje się to. Polak kończy jednak rundę z góry.

Na początku drugiej rundy Rębecki ruszył na rywala i kilkukrotnie go trafił. Później jednak Ferreira zaczął się odgryzać i trafiać w okolice prawego oka Polaka. Rębecki obalił zatem rywala na matę. Brazylijczyk zdołał odrzucić Mateusza nogami i wracamy do stójki. Rębecki trafia prostymi. Ferreira próbuje obrotówki jednak niecelnie. Zawodnicy kolejny raz lądują w parterze jednak Mateusz nie potrafi utrzymać Diego na macie. Ładna seria celnych ciosów Ferreiry. Diego trafia ponownie. Mateusz jest już mocno porozbijany. Zawodnicy idą na wojnę jednak Rębecki wystrzelił w nogi rywala i uzyskał sprowadzenie. Niestety Ferreira odwraca sytuację. Diego idzie po duszenie, na szczęście mamy koniec rundy. Rębecki wygląda na zmęczonego.

Ferreira zaczyna punktować naszego reprezentanta. Świetna kombinacja Diego, który łączy ciosy pięściami z kopnięciami. Polak próbuje przenieść walkę na matę jednak traci dobrą pozycję. Brazylijczyk pokazuje klasę w trzeciej odsłonie. Rębecki stara się uciekać jednak Ferreira sprytnie obchodzi pozycję i zdobywa dosiad.

Diego Ferreira pok. Mateusza Rębeckiego przez TKO (ground and pound), runda 3

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments