jan błachowicz typuje khalidov vs adamek ksw epic

Jan Błachowicz wskazał faworyta w walce Khalidov vs. Adamek – 'To on będzie rozdawał karty’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 stycznia 2024

Mamed Khalidov i Tomasz Adamek zmierzą się w walce wieczoru gali XTB KSW EPIC. Na temat tego zestawienia wypowiedział się Jan Błachowicz, były mistrz UFC.

Jan Błachowicz pojawił się na gali KSW 90 w Warszawie. Była to okazja dla reporterów do przeprowadzenia wywiadów z byłym mistrzem UFC. Z tej okazji skorzystali prowadzący kanał Koloseum i zadali Jankowi kilka pytań.

Błachowicz został zapytany o starcie Khalidov vs. Adamek, do którego dojdzie 24 lutego na gali XTB KSW EPIC w Gliwicach.

Zawodnik WCA Team wskazał swojego faworyta w tym zestawieniu. Zdaniem Janka to Tomasz Adamek, dysponujący ogromnym doświadczeniem w boksie będzie rozdawał karty w tym pojedynku.

– Gdyby dać Mamedowi cokolwiek oprócz boksowania, wtedy nie miałbym żadnych wątpliwości. To jest jednak czysto bokserska walka, tylko nie w ringu, a w oktagonie, ale Tomek dawno nie walczył. Sześć lat przerwy, 46 lat, to też na pewno czuje. Nie wiem, ale chyba jednak Tomek. To jest jego płaszczyzna. To on będzie rozdawał karty i wydaje mi się, że ugra.

Janek wypowiedział się również na temat tego, że walka odbędzie się w klatce, a nie w ringu. Zdaniem Błachowicza takie rozwiązanie może być akurat plusem dla Khalidova.

– Mamed może to wykorzystać i dużo na nogach pracować. Ciężko będzie go zamknąć, nie ma narożnika. Zobaczymy jak się Tomek Adamek odnajdzie w nowym środowisku.

Zarówno Mamed Khalidov jak i Tomasz Adamek są żywymi legendami sportów walki w Polsce. Zawodnik Arrachionu Olsztyn to były zwycięzca turniejowy oraz były mistrz federacji KSW w kategorii średniej.

„Góral” był z kolei mistrzem świata prestiżowej organizacji WBC w kategorii półciężkiej, a także zdobywcą pasów kilku mniejszych organizacji. Adamek był także pretendentem do mistrzowskiego tytułu WBC w kategorii ciężkiej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments