gala ufc w arabii saudyjskiej przeniesiona na czerwiec

Gala UFC w Arabii Saudyjskiej odwołana – co z uczestnikami ogłoszonych walk?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2024

W przeszłości rzadko bywało tak by gale organizacji UFC były odwoływane lub przenoszone. W grudniu było tak z galą w Chinach, teraz sytuacja powtórzyła się z planowanym eventem w Arabii Saudyjskiej.

Gala UFC, która miała się odbyć 2 marca w Arabii Saudyjskiej została odłożona w czasie. Nowy planowany termin tego wydarzenia to czerwiec. Takie informacje przekazał w programie MMA Hour dziennikarz Ariel Helwani.

Kanadyjski dziennikarz powołał się na swoje źródła i zasugerował, że wszystko zbiegło się z czasem z wypowiedzią Islama Makhacheva, który zapowiedział powrót do octagonu na początku czerwca. Mistrz kategorii lekkiej chce stoczyć kolejny pojedynek 8 czerwca, a jego rywalem ma być Justin Gaethje.

Helwani dodał także, że jednym z powodów odłożenia wydarzenia w czasie są oczekiwania wobec UFC. Przedstawiciele szejków nie byli zadowoleni z poziomu karty walk, którą przygotowała organizacja UFC na premierowy event w Arabii Saudyjskiej. Najwyraźniej spodziewano się równie mocnej karty co na eventach w Abu Dhabi, tymczasem dotychczas ogłoszone starcia prezentowały się następująco.

UFC Arabia – karta walk

Karta główna:

  • Muhammad Mokaev vs. Alex Perez
  • Jairzinho Rozenstruik vs. Shamil Gaziev
  • Eryk Anders vs. Jamie Pickett
  • Joel Alvarez vs. Ludovit Klein
  • Javid Basharat vs. Aiemann Zahabi
  • Yanis Ghemmouri vs. Vinicius Oliveira
  • Brendon Marotte vs. Mohammad Yahya

Jak zapewne sami przyznacie nie są to porywające nazwiska jednak warto zaznaczyć, że w tym momencie ponownie najbardziej poszkodowani mogą zostać zawodnicy, którzy rozpoczęli już przygotowania do gali.

Helwani nie przekazał bowiem czy wydarzenie odbędzie się w innej lokalizacji, na przykład w UFC Apex, nie powiedział także czy pojedynki zostaną po prostu podzielone i w turach przeniesione na inne, zapewne późniejsze terminy. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments