diego braga zamordowany w brazylii

Diego Braga weteran MMA i ojciec utalentowanego Gabriela Bragi zamordowany w Brazylii

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2024

Bardzo przykre wieści napłynęły do nas z Brazylii. W wieku 44-lat zamordowany został Diego Braga, weteran MMA, a zarazem ojciec Gabriela Bragi finalisty play-offów PFL.

Diego Braga zamieścił w poniedziałek wpis w social mediach. Braga poinformował, że w niedzielę skradziono mu motocykl. Weteran MMA, a zarazem główny trener Tropa Thai Team w Rio de Janeiro postanowił wyruszyć do faweli w celu poszukiwania skradzionego motocykla.

Niestety Braga został zamordowany przez członków kryminalnej organizacji Comando Vermelho. Jak się później okazało członkowie tego ugrupowania przestępczego mylnie sądzili, że Diego Braga jest przedstawicielem rywalizującej z nimi grupy kryminalnej.

Diego w przeszłości toczył walki z topowymi brazylijskimi zawodnikami, miał nawet na koncie pojedynek z Charlesem Oliveirą. Od 2014 roku skupił się jednak na trenowaniu swojego syna Gabriela. Diego wrócił na ostatnią, pożegnalną walkę w 2019 roku i zakończył karierę serią sześciu zwycięstw z rzędu.

Wspomniany syn Gabriel Braga to finalista play-offów PFL. 25-latek miał na koncie serię 12 zwycięstw z rzędu jednak niespodziewanie przegrał w finałowej walce o milion dolarów z Peruwiańczykiem Jesusem Pinedo.

Informację o śmierci Diego Bragi potwierdziła organizacja PFL, która złożyła oficjalne kondolencje swojemu zawodnikowi.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments