Demetrious Johnson MMA to sport w którym najłatwniej zostać mistrzem świata

Demetrious Johnson szokuje fanów wypowiedzią: „MMA to sport, w którym najłatwiej zostać mistrzem!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 sierpnia 2023

Demetrious Johnson zszokował fanów MMA swoją wypowiedzią. Były mistrz organizacji UFC i aktualny champion organizacji ONE opublikował w sieci dość kontrowersyjne nagranie, na którym w zasadzie zdyskredytował całą swoją wieloletnią pracę. Johnson powiedział, że MMA to sport, w którym najłatwiej zostać mistrzem!

Demetrious Johnson od wielu lat jest w ścisłym topie kategorii muszej oraz koguciej. Popularny „Mighty Mouse” od września 2010 roku zanotował bilans 22 wygranych i zaledwie 3 porażek z czego tę ostatnią z Adriano Moraesem zdołał już „pomścić” i to nawet dwukrotnie!

Tak fenomenalne wyniki osiągane najpierw w UFC, a następnie w ONE nie przeszkodziły Johnsonowi w wyłożeniu kawy na ławę i skomentowaniu sytuacji do których dochodzi w zawodowym MMA. Oto co Demetrious powiedział na TikToku.

„Wiecie boks to jest co innego. MMA to sport, w którym najłatwiej zostać mistrzem! Kiedy walczysz w boksie to musisz posiadać kunszt pięściarski, po prostu musisz być dobrym pięściarzem. Natomiast kiedy walczysz w MMA zawodnicy, którzy mają wielkie luki w swej 'grze’ zostają mistrzami. Masz Alexa Pereirę, zawodnika który z rekordem 6-1 w MMA został mistrzem świata. Dokonał tego nie mając żadnego doświadczenia zapaśniczego. Podobnie było w przypadku Brocka Lesnara, gość był jedynie zapaśnikiem, nie posiadał umiejętności stójkowych, a mimo to zdobył mistrzowski tytuł.”

Fragment wypowiedzi Johnsona przytoczyła stacja ESPN, która transmituje gale UFC.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments