dana white spotkał się z prezesem rizin

Dana White spotkał się z prezesem RIZIN!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 lutego 2024

Nobuyuki Sakakibara prezes organizacji RIZIN poinformował o spotkaniu z Daną Whitem w biurze UFC.

Wiele osób, które pamiętają jak w przeszłości wyglądały relacje Dany White’a z szefami innych organizacji, zapewne zachodzi w głowę co zmieniło się ostatnimi czasy.

Dyrektor zarządzający organizacją UFC w ostatnich dniach spotkał się zarówno z Eddiem Hearnem, jak i z Davidem Feldmanem, prezesem organizacji BKFC.

Teraz o spotkaniu z Whitem poinformował Nobuyuki Sakakibara, prezes japońskiej federacji RIZIN. Warto pamiętać o tym, że Sakakibara był w przeszłości prezesem legendarnej organizacji PRIDE FC, która została wykupiona przez UFC.

Szef Rizin poinformował o spotkaniu na łamach platformy X gdzie zamieścił wspólne zdjęcie z Daną Whitem. Sakakibara dodał, że przeprowadzili „sekretne” rozmowy i zachęcił fanów do tego by oczekiwali na kolejne informacje.

Ciężko określić co może być powodem tej zmiany u Dany White’a jednak warto się zastanowić czy wpływu na to nie ma fakt, że organizacja UFC od jakiegoś czasu działa wspólnie z WWE pod banderą spółki TKO Group.

Być może Ari Emanuel i pozostali ludzie piastujący wyższe stanowiska od Dany zasugerowali, że po niedawnym odejściu Vince’a McMahona warto pomyśleć o tym, aby być otwartym na wszelkie dyskusje z przedstawicielami innych organizacji, organizatorami czy promotorami gal w innych sportach walki.

Nie spodziewamy się raczej wspólnych gal UFC i RIZIN jednak Japończycy z pewnością mogliby pomóc w organizacji powrotu UFC do kraju kwitnącej wiśni, niewykluczone że w zamian korzystając np. z wypożyczenia lub nawet przejęcia kontraktu któregoś z zawodników.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments