Bellator 299 Johnny Eblen vs. Fabian Edwards

Bellator 299: Eblen vs. Edwards – starcie o pas kategorii średniej uświetni powrót do Dublina! Polak w karcie walk!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 sierpnia 2023

Johnny Eblen i Fabian Edwards zmierzą się w walce wieczoru gali Bellator 299 w Dublinie. Amerykańska organizacja powróci do stolicy Irlandii już 23 września, a starcie o pas kategorii średniej uświetni ten event. W rozpisce na ten moment znajduje się jeden Polak, który zawalczy z niepokonanym reprezentantem gospodarzy.

Niepokonany mistrz Johnny Eblen (13-0) podejmie pretendenta Fabiana Edwardsa (12-2), który dzięki serii trzech zwycięstw nad Lyoto Machidą, Charliem Wardem i Gegardem Mousasim wypracował sobie prawo do walki o pas mistrzowski kategorii średniej.

Amerykanin reprezentujący American Top Team i trenujący od czasu do czasu w Xtreme Couture stoczy swoją dziesiątą walkę dla organizacji Bellator. Wydarzenie, które odbędzie się 23 września w Dublinie poprzedzi hitową galę Bellator 300 w San Diego.

Pozostałe pojedynki w głównej karcie walk to starcia w dywizji piórkowej. W co-main evencie Aaron Pico zmierzy się z Pedro Carvalho, Mads Burnell podejmie doświadczonego Niemca Daniela Weichela, a reprezentantka gospodarzy Sinead Kavanagh stoczy bój z Sarą Collins.

W karcie wstępnej wystąpi wielu reprezentantów Irlandii, a jeden z nich, niepokonany Ciaran Clarke zmierzy się z Polakiem Przemysławem Górnym. Na ten moment „Polski Wilk” jest jedynym biało-czerwonym w rozpisce gali Bellator 299.

Nie mniej jednak i z tego należy się cieszyć, gdyż rozpiska jest zdominowana przez zawodników z Irlandii, czy tych reprezentujących irlandzkie teamy MMA. Co ciekawe w karcie jest czterech reprezentantów USA, a także po trzech reprezentantów Włoch oraz Francji. Do eventu został ponad miesiąc czasu i znając obecne realia oraz częstotliwość z jaką zawodnicy doznają urazów i chorób należy się spodziewać, że rozpiska jeszcze się zmieni.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments