ambitne plany ufc więcej gal poza apex

Ambitne plany UFC. Więcej gal poza APEX!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 lutego 2024

W maju organizacja UFC wreszcie opuści obiekt UFC APEX na dłużej. Poza sporadycznymi powrotami nawet gale z cyklu Fight Night mają odbywać się w dużych miastach.

Dana White od długiego czasu zapowiadał, że choć organizacja UFC wciąż będzie korzystać z obiektu APEX to chciałby, aby więcej gal odbywało się przy udziale większej publiczności.

Parę miesięcy wstecz w jednym z wywiadów White wspomniał, że organizacja „zasiedziała się” w APEX zbyt długo po pandemii koronawirusa. Dana przyznał także, że czasem ciężko było zabookować terminy ponieważ operatorzy hal mieli zapchane kalendarze koncertami, z których część była po prostu odkładana w czasie.

Pracownicy UFC zdają sobie sprawę z tego, że zawodnicy nie lubią się bić na małych eventach. Teraz sytuacja zaczyna zmieniać się na lepsze i wydaje się, że od maja zdecydowanie więcej gal będzie odbywało się poza UFC APEX.

Pierwszy dobry znak nastąpi już pod koniec marca kiedy UFC zorganizuje event w Boardwalk Hall w Atlantic City. Pojemność areny zdecydowanie przekracza 10 tysięcy miejsc, a na koncertach dobija ona nawet do 15 tysięcy. Porównując do obiektu APEX jest to zatem „przepaść”.

O ile gala UFC 301 w Rio de Janeiro nikogo nie dziwi, tak event z cyklu Fight Night w Enterprise Center w St. Louis jest pozytywnym zaskoczeniem. Wydarzenie ma odbyć się 11 maja, a hala ta może pomieścić nawet 21 000 kibiców!

Gala UFC 302 odbędzie się 1 czerwca w renomowanej hali Prudential Center w Newark w stanie New Jersey. To także obiekt z tych, które znacznie przebijają pojemnością 15 tysięcy miejsc. Czerwiec to ogółem ciekawy miesiąc w kalendarzu UFC, gdyż 22 czerwca organizacja zawita do Rijadu i hali Kingdom Arena, a tydzień później odbędzie się UFC 303 w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Z ogłoszonych na ten moment wydarzeń na miesiące, które kojarzymy z okresem wakacyjnym ujawniono plany wyłącznie wobec dużych obiektów. Są to dobre informacje dla kibiców, którzy będą mieli więcej okazji ku temu by pomyśleć nad „wycieczką” na event UFC.

W planach jest także event w Manchesterze, o którym mówiło już kilku zawodników z Wysp Brytyjskich. Nawet jeśli UFC wróci do Anglii z eventem z cyklu Fight Night to wydarzenie odbędzie się na hali mogącej pomieścić nawet 21 tysięcy fanów, więc emocje będą przednie, a atmosfera na najwyższym poziomie.

Ponad to druga edycja Noche UFC ma zostać awansowana do „rangi” eventu PPV. Event ten pod nazwą UFC 306 – Noche UFC, ma być pierwszą galą organizacji UFC w nowoczesnym obiekcie Sphere w Las Vegas.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments