Sidney Outlaw wpadka dopingowa

Zawodnik Bellatora zaliczył wpadkę dopingową i został usunięty z Grand Prix. Istna „apteka” w próbkach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 lutego 2023

Zawodnik organizacji Bellator Sidney Outlaw wpadł na teście antydopingowym przeprowadzonym poza okresem startowym. W konsekwencji pozytywnego wyniku testu zawodnik został usunięty z drabinki Grand Prix kategorii lekkiej. Znamy już nazwisko jego zastępcy!

Sidney Outlaw, zawodnik Bellatora wpadł na teście antydopingowym i został usunięty ze składu uczestników Grand Prix kategorii lekkiej. Outlaw miał w Paryżu zmierzyć się z Mansourem Barnouim jednak wypadł z tej walki, a jego miejsce zajmie Brent Primus, były mistrz dywizji do 70 kg.

Michael Mazzulli, komisarz który nadzoruje badania na galach organizacji Bellator poza USA powiedział, że w próbkach pobranych od Outlawa wykryto ostarynę, kardarynę oraz anastrozol. Zawodnik został zawieszony na okres sześciu miesięcy, a później będzie musiał mieć dwa/trzy negatywne wyniki badań antydopingowych, aby komisarze zgodzili się na jego powrót do startów.

Wszystkie wymienione substancje są zbanowane przez WADA, ponad to w przeszłości wielokrotnie wpadaki dopingowe zaliczali przez nie sportowcy startujący w Igrzyskach Olimpijskich. Łącznie mają one funkcje sprzyjające budowie mięśni, spalaniu tkanki tłuszczowej, a także blokowania żeńskich hormonów.

Wszyscy pozostali zawodnicy zgłoszeni do startu w Grand Prix także zostali poddani testom jednak ich wyniki były negatywne, więc zostali dopuszczeni do udziału w turnieju.

Zostaw ocenę
0
0