wojciech janusz schodzi do kategorii średniej

Wojciech Janusz schodzi do kategorii średniej! Znamy rywala Berserkera na XTB KSW 92!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 lutego 2024

Wojciech Janusz w ostatnim roku szykował się do zejścia do kategorii niżej. Berserker po ponad dwóch latach wróci do KSW i 16 marca na KSW 92 zmierzy się z Tomaszem Jakubcem.

Wojciech Janusz dwa ostatnie pojedynki stoczył w nietypowym limicie do 196 funtów. Reprezentant Berserkers Team po latach startów w kategorii półciężkiej najwyraźniej uznał, że przyszedł odpowiedni moment na zejście niżej i lepsze „dopasowanie” kategorii wagowej pod swoje warunki fizyczne.

Podczas gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim dojdzie do interesującej konfrontacji specjalizującego się w poddaniach Wojciecha Janusza (12-8) z lubiącym zwyciężać w stójce Tomaszem Jakubcem (12-4). Konfrontacja w kategorii średniej odbędzie się 16 marca w Arenie Gorzów.

Tomasz Jakubiec powróci do klatki KSW po dwóch zwycięstwach zdobytych pod skrzydłami innych organizacji. W ostatniej walce błyskawicznie posłał na deski znanego z KSW Jasona Radcliffe’a. 33-latek ma na swoim koncie dwanaście wygranych pojedynków. Sześć z nich zakończył przed czasem, a w pięciu znokautował rywali. W KSW walczył dwa razy, przegrał jednak po emocjonujących bojach z Andrzejem Grzebykiem i Damianem Janikowskim. Tomasz Jakubiec jest byłym mistrzem organizacji Armia Fight Night i posiadaczem czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu.

Wojciech Janusz znany jest ze swojego nieustępliwego stylu walki. „Kulkinio” ma na koncie dwadzieścia bojów, z których dwanaście zwyciężył. Reprezentant Berserkers Team Szczecin w KSW walczył raz i wygrał przez poddanie. Do tej pory Janusz sześć razy kończył walki w taki właśnie sposób, a trzy razy nokautował rywali. Do okrągłej klatki powróci po dwóch latach i będąc po dwóch wygranych z rzędu. Ostatni raz bił się w grudniu zeszłego roku i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przez poddanie.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments