zmiany w adcc nowa dywizja kobiet

Wielkie zmiany w ADCC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lipca 2023

ADCC zaanonsowało wielkie zmiany! Coś co eksperci przewidywali od lat wreszcie stało się faktem. Jest to informacja, która zapewne ucieszy trenerów prowadzących najlepsze Polskie zawodniczki. ADCC wprowadziło trzecią kategorię dla grapplerek, a co za tym idzie zmieniło także widełki poszczególnych dywizji.

Od wielu lat zawodniczki startujące w turniejach ADCC stawały przed ciężką decyzją zbijania wagi lub… robienie masy mięśniowej. Organizacja ADCC oferowała bowiem zaledwie dwie kategorie wagowe. Dywizję do 60 kilogramów, oraz kategorię którą śmiało można uznać za open, czyli wszystko to co powyżej 60 kg.

Zawodniczki wreszcie doczekały się zmian, które powinny nie tylko podnieść poziom rywalizacji, ale także sprawić, że będzie ona po prostu sprawiedliwsza. Wprowadzenie trzeciej dywizji sprawiło, że zmieniono widełki poszczególnych kategorii.

Najniższa będzie dywizja do 55 kilogramów, następnie kategoria do 65 kilogramów, oraz dywizja open (powyżej 65 kg). Dla przykładu zawodniczki kategorii atomowej czy słomkowej nie będą zatem musiały przybierać dużej ilości kilogramów, fighterki walczące w MMA w muszej, także nie będą miały zbyt wiele „więcej” do zbijania do limitu -55 kg.

Zawodniczki kategorii koguciej i piórkowej pewnie zmieszczą się w limicie do 65 kilogramów natomiast cięższe i większe gabarytowo fighterki też nie będą już musiały, aż tak bardzo pracować nad szybkością technik.

Przy okazji przypominamy, że tegoroczne Mistrzostwa ADCC Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki odbędą się 16 września w Warszawie.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments