UFC

Valentina Shevchenko stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego przeciwko Jessice Andrade!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeden z dziennikarzy ESPN – Bretta Okamoto, Valentina Shevchenko ma stanąć do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego w wadze muszej już 24 kwietnia na gali UFC 261, która według planów UFC powinna odbyć się w Singapurze. Jej rywalką ma być Jessica Andrade, czyli była mistrzyni dywizji słomkowej.

Młodsza z sióstr Shevchenko swoją ostatnią walkę stoczyła na gali UFC 255. Swój pojedynek wygrała, jednogłośnie punktując Jennifer Maię. „Bullet” swoją przygodę z UFC rozpoczęła niemal 5,5 roku temu. Od tego czasu przegrała tylko dwa razy. W obu tych przypadkach przegrała poprzez decyzję sędziów z Amandą Nunes. Shevchenko tak samo jak jej następna rywalka walczyła z Joanną Jędrzejczyk, którą jednogłośnie wypunktowała, i spisała na straty marzenia JJ o zdobyciu pasa w nowej kategorii wagowej.

Jessicę Andrade po raz ostatni w oktagonie UFC mogliśmy zobaczyć podczas gali UFC Fight Night 180, na której pokonała Katlyn Chookagian poprzez nokaut pod koniec pierwszej rundy. Pas wagi słomkowej zdobyła 11 maja 2019 roku na gali UFC 237. Pokonała wtedy ówczesną mistrzynię, czyli Rose Numajunas, poprzez nokaut w drugiej rundzie. W 2017 stoczyła również walkę z wcześniej wspominaną JJ, którą przegrała jednogłośną decyzją sędziów.

Comments are closed.