UFC Vegas 75 Cannonier pokonał Vettoriego!

UFC Vegas 75: Jared Cannonier pokonał Marvina Vettoriego po brutalnej walce!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 czerwca 2023

W walce wieczoru gali UFC Vegas 75 zmierzyli się Marvin Vettori i Jared Cannonier. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej. Jaki był wynik walki Vettori vs. Cannonier?

Marvin Vettori i Jared Cannonier zmierzą się w pojedynku wysoko notowanych średnich. Obaj zawodnicy mieli już szansę na to by walczyć o pas mistrzowski jednak obaj ulegli Israelowi Adesanyi. Zarówno „Italian Dream” jak i „The Killa Gorilla” odbili się w ostatnim czasie po porażkach. Vettori pokonał Romana Dolidze na UFC 286 natomiast Cannonier rozprawił się z Seanem Stricklandem na UFC Vegas 66.

Tak walkę wieczoru gali UFC veags 75 zapowiadał Dana White, prezes organizacji UFC:

„Obaj zawodnicy są absolutnymi bestiami, a zwycięzca tego pojedynku znajdzie się na krótkiej liście zawodników liczących się w grze o title-shota w kategorii do 84 kilogramów.”

UFC Vegas 75: Vettori vs. Cannonier – relacja, wynik

Zaczynamy walkę wieczoru gali UFC Vegas 75! Mocny low kick ze strony Jareda. Canonnier trafia krótkim prawym. Po chwili Vettori znajduje lukę w defensywie rywala i trafia lewym. Cannonier w opałach, cofa się do tyłu jednak unika kolejnych ataków Włocha i powoli wraca do gry. Amerykanin odgryza się celnym uderzeniem po którym Vettori się zachwiał. Na ten moment mamy iście bokserski pojedynek. Vettori trafia! Teraz to pod Amerykaninem ugięły się nogi. „Italian Dream” częściej trafia kombinacjami.

Cannonier rozpoczyna rundę od kopnięcia. Vettori wydaje się być szybszy jak chodzi o ciosy bokserskie. Marvin trafia prawym. Jared stara się zagonić rywala pod siatkę i ustrzelić. Nic z tego. Brutalna praca Cannoniera przynosi efekty Amerykanin trafia kilkukrotnie i ma Vettoriego na macie. Solidne ground and pound. Włoch jest w wielkich opałach. Po łokciach i gnp Marvin jednak wstaje i „zjada” kolejne ciosy w stójce. Jared kontynuuje ataki i trafia zarówno ciosy pięściami jak i łokciami i kolanami. Vettori odgryza się w końcówce. Bardzo dobra runda w wykonaniu Cannoniera.

Vettori rozpoczyna odsłonę od niskich kopnięć. Cannonier trafia prostym. Vettori trafia kombinacją prawy-lewy, ale Jared szybko kontruje serią krótkich, szybkich lewych prostych. Potężne prawe Cannoniera, middle-kick za middle-kick. W połowie rundy Jared zaczyna zyskiwać wyraźną przewagę. Cannonier przed szansą w parterze jednak Vettori ucieka przyjmując kilka ciosów. Wymiana w stójce. Lepiej wychodzi z niej Jared. Włoch sprowadza jednak nie jest w stanie utrzymać rywala na macie. Ładna praca Vettoriego prostym w końcówce rundy.

Vettori musi zacząć odrabiać straty, gdyż na punkty na pewno przegrywa to starcie. Cóż za walka, cios za cios! Po dwóch minutach Cannonier sprowadza walkę na matę jednak po kilkunastu sekundach wracamy do stójki. Vettori trafia kombinacją na co Jared odpowiada dwoma celnymi lewymi prostymi. Ładny low kick w wykonaniu Amerykanina. Marvin odpowiada middle-kickiem po którym przyjmuje kilka prostych. Cannonier wchodzi w klincz. Rozerwanie na 30 sekund przed końcem rundy. Vettori wypuścił high kicka w końcówce jednak Cannonier zdążył się zasłonić.

Piąta, finałowa runda przed nami. Brutalne ciosy na początek piątej odsłony. Trochę trash talku w wydaniu Vettoriego. Vettori stara się sprowokować rywala, a ten nic sobie z tego nie robi i trafia mocnym prawym. Jared trafia częściej. Kopnięcie za kopnięcie. Amerykanin brutalnie punktuje rywala mocnymi ciosami. Cannonier sprowadza i atakuje łokciami w parterze. Vettori wychodzi z opresji jednak w stójce przyjmuje kolejne mocne uderzenia. Jared Cannonier nie zdołał skończyć walki przed czasem, ale bez wątpienia wygrał ją na punkty.

Jared Cannonier pokonał Marvina Vettoriego po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments